Jak poradzić sobie ze zgagą w domu?

Zapewne już nieraz zdarzyła się taka sytuacja, w której zaczęło nas piec w przełyku – może to być zgaga. Jednak wcale nie trzeba udawać się z tym problem do lekarza, bo można poradzić sobie z tym samemu. Pomogą nam w tym skutecznie domowe sposoby na zgagę. Zatem co można zrobić? Przede wszystkim powinniśmy za wszelką cenę unikać napoi, które w swoim składzie zawierają kofeinę, gdyż bardzo często podrażnia ona śluzówkę naszego przełyku. Jeśli chcemy uniknąć sytuacji kiedy będzie nas piec w przełyku to warto wcześniej wspomniane napoje zastąpić po prostu melisą. Łagodzi ona stres przez co w żołądku nie powstaje aż tyle kwasu żołądkowego i zgaga po prostu nie występuje.

Kolejny sprawdzony domowy sposób na zgagę to żucie lub picie imbiru. Kupimy go w większości sklepów i wystarczy tylko zalać go gorącą wodą, a następnie odczekać 10 minut i go wypić. Innym sposobem jest po prostu ssanie cienkiego plastra imbiru przez pewien czas.

Co więcej na zgagę w wielu przypadkach wystarczy wypić szklankę wody z sodą oczyszczoną – zobojętnia ona kwas, a co za tym idzie nie powinno wtedy wystąpić żadne pieczenie w przełyku. Aby było to skuteczne powinniśmy rozpuścić 1/3 łyżeczki sody w szklance wody, a następnie ją wypić.

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że na zgagę skuteczny będzie również kminek – czasami wystarczy dodawać go do sałatek czy innych potraw lub po prostu żuć przez pewien czas. Jest jeszcze kminkowa herbata, która będzie również skuteczna w naszych dolegliwościach.