Jak często odwiedzać dentystę?

W jamie ustnej bakterie i różnego rodzaju zanieczyszczenia są właściwie stale. Część z nich jest w stanie jednak doprowadzać do bardzo poważnych problemów zdrowotnych, dlatego gabinet stomatologiczny warto odwiedzać regularnie, a nie tylko w momencie, kiedy któryś z zębów zaczyna boleć…

Dentysta Chorzów poleca idealny przepis na leczenie zębów

Zdrowa jama ustna ma ogromny wpływ na ogólny stan organizmu. Jeśli coś niedobrego dzieje się tutaj, często ma to przełożenie na rozwój innych problemów zdrowotnych. Niestety warunki panujące w jamie ustnej sprzyjają namnażaniu się drobnoustrojów. Są one niebezpieczne z wielu powodów. Mogą wywoływać nie tylko próchnie, lecz także choroby miazgi, tkanek okołowierzchołkowych. Przez przenoszenie się drobnoustrojów przez naczynia krwionośne stan chorobowy z jamy ustnej może się łatwo przenosić do innych narządów organizmu. Temu wszystkiemu można jednak zapobiec dzięki regularnym wizytom u stomatologa.

Regularnie to znaczy ile? Dentysta Chorzów podpowiada, że:

  • dzieci z zębami mlecznymi powinny na fotelu u stomatologa siadać nie rzadziej niż 4 razy w roku,
  • podobna częstotliwość wizyt rekomendowana jest także po pojawieniu się stałego uzębienia,
  • z czasem w przypadku młodzieży liczba wizyt w roku może spać do 2-3 (jeśli nie pojawiają się żadne problemy),
  • osoba dorosła na fotelu dentystycznym powinna zaś siadać minimum raz w roku.

Te rekomendacje dotyczą oczywiście sytuacji, w której wszystko z uzębieniem jest w porządku. Korzystanie ze stomatologii zachowawczej jest jednak bardzo istotne, ponieważ pozwala uniknąć wielu poważnych problemów i chorób. W przypadku osób dorosłych jedna wizyta w roku powinna oznaczać nie tylko kontrolne badanie stanu jamy ustnej, lecz także usuwanie osadu nazębnego. Warto więc od razu umawiając się na wizytę u stomatologa, zapisać się także na zabieg higienizacyjny. Sprawdź: https://atria.com.pl/kontakt-chorzow

Czy leczenia kanałowego można uniknąć?

Wiele osób boi się stomatologa, a już w szczególności tak poważnych zabiegów jak leczenie kanałowe, które większości z dorosłych osób kojarzy się po prostu z bólem. Tak jednak nie musi być. Dzisiaj indywidualne podejście, nowoczesne narzędzia i środki sprawiają, że stomatologia dziecięca, jak i ta zajmująca się leczeniem osób dorosłych coraz częściej bywa bezbolesna.

Leczenia kanałowego można jednak uniknąć. Nie dzięki specjalistycznemu sprzętowi, ale regularnym wizytom u stomatologa. Im dłużej będziesz zwlekać z taką wizytą, tym w gorszym stanie mogą być twoje zęby. Im częściej kontrolujesz stan jamy ustnej, tym większa szansa, że ewentualne zmiany zostaną wychwycone na tyle szybko, że o żadnym leczeniu kanałowym nie będzie mowy.

Profesjonalne usługi stomatologiczne — jak znaleźć?

Nie ma się co oszukiwać. Centrum stomatologii dziecięcej, a także klinik dla dorosłych powstaje w ostatnim czasie naprawdę wiele. Coraz więcej osób decyduje się bowiem na prywatne leczenie jamy ustnej, a jednocześnie zdaje sobie sprawę z konieczności regularnych wizyt u stomatologa. Osobnym tematem w tym kontekście jest jeszcze leczenie ortodontyczne. Jeśli chcesz się dobrze czuć w gabinecie stomatologicznym, ważne jest, abyś dokonał odpowiedniego wyboru dentysty, który będzie prowadził twoje zęby. Niezależnie od tego, czy czeka cię leczenie kanałowe, stomatologiczne wybielanie zębów, musisz wyleczyć choroby przyzębia, ważne jest, aby lekarz prowadzący był odpowiednio doświadczony, gabinet wyposażony w nowoczesny sprzęt, a większość usług stomatologicznych możliwa do wykonania na miejscu. Oczywiście aspekt finansowy przy leczeniu stomatologicznym nie jest bez znaczenia, natomiast warto wybierać przede wszystkim te miejsca, w których pracują sprawdzeni lekarze. Przychodnia, która działa od lat 90. XX wieku nieprzerwanie do dzisiaj i ma kilka oddziałów, daje bardzo duże szanse na bezpieczne, efektywne i skutecznie leczenie.