Inwestycje nad morzem dla branży medycznej

Nieruchomości nad polskim morzem cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród inwestorów, ale również wśród osób, szukających dla siebie idealnego mieszkania. Cudowne widoki, nadmorskie powietrze czy liczne możliwości, jakie dają większe miasta, co roku przyciągają tysiące Polaków. Dlaczego warto zainwestować w nieruchomości nad polskim morzem?

Mieszkanie nad morzem – dlaczego nie?

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób decyduje się zamieszkać w miejscowościach nadmorskich. Są to głównie duże miasta na północy kraju, w których – zwłaszcza na młodych ludzi – czeka wiele możliwości. Trend ten wziął się między innymi z popularności pracy zdalnej. Pracując w domu, możemy przeprowadzić się w dowolne miejsce, zabezpieczając jednocześnie swoje dochody. Niemniej jednak większość młodych osób szuka dla siebie lepszych perspektyw, jakie znaleźć można właśnie na północy kraju. Nie jest tajemnicą, że miasta takie jak Szczecin czy Gdańsk rozwijają się naprawdę prężnie. Bliskość Niemiec oraz krajów bałtyckich sprawia, że poszukujący zatrudnienia zyskują nowe szanse i możliwości. Ciekawa architektura sprzyja podjęciu trafnej decyzji o przeprowadzce. Bliskość morza również robi swoje – czyste powietrze i odpowiedni klimat sprawiają, że znacząco poprawia się nasze samopoczucie. Mieszkania nad morzem bardzo chętnie kupują zarówno osoby samotne, jak i rodziny z dziećmi. Obecnie przeprowadzka nie stanowi dla nich większego problemu, a jedyną barierą jeszcze do niedawna były stosunkowo wysokie ceny nieruchomości. Dziś jednak trend ten powoli się wyrównuje i okazuje się, że w innych częściach Polski za mieszkanie musimy zapłacić podobną kwotę. Dlaczego więc nie szukać szczęścia i swojego miejsca na ziemi na północy kraju?

Morze możliwości dla inwestorów

Inwestowanie w nieruchomości od wielu lat kojarzy się z bezpieczną przystanią. Tego rodzaju produkt inwestycyjny jako jedyny daje stosunkowo wysoką stopę zwrotu, dzięki czemu wciąż cieszy się on ogromną popularnością. Oczywiście, mieszkanie czy apartament możemy zakupić w dowolnej części kraju, jednak to właśnie miejscowości nadmorskie przykuwają uwagę inwestorów. Dlaczego tak się dzieje? Powodem jest przede wszystkim wzrost zainteresowania wynajmem takich mieszkań wśród klientów detalicznych. W praktyce oznacza to, że inwestycja nad morzem zaczyna się zwracać w stosunkowo krótkim czasie. Inwestorzy zarabiają regularnie, gdyż do miejscowości nadmorskich przyjeżdżają zarówno turyści, jak i studenci czy pracownicy. Nie jest tajemnicą, że nieruchomością położoną w kraju o wiele łatwiej się zarządza, niż mieszkaniem położonym na przykład w Hiszpanii czy we Włoszech. Inwestowanie w zagraniczne lokale stało się w ostatnim czasie bardzo modne, jednak jest to bardzo niepraktyczne rozwiązanie. Nawet jeśli znamy język, a bariera kulturowa nie stanowi dla nas większej przeszkody, to i tak pojawia się problem zarządzania na odległość. Ostatecznie musimy regularnie rozliczać się ze skarbówką, a także rozwiązywać ewentualne konflikty czy problemy lokatorów. Możemy co prawda skorzystać z pośrednictwa obrotu nieruchomościami, jednak taka usługa sporo kosztuje. Tymczasem zarządzanie nieruchomością położoną w kraju jest o wiele tańsze i łatwiejsze.

Wykończenie pod klucz

Zdecydowana większość deweloperów oferuje mieszkania, które wymagają urządzenia we własnym zakresie. Mówimy, że są one oddawane do użytkowania w stanie deweloperskim. Tymczasem kupując nieruchomość nad morzem, możemy zdecydować się na wykończenie jej pod klucz. Nie jest to częsta usługa, jaka świadczona byłaby w pozostałych częściach kraju. Niemniej jednak deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mieszkania nad polskim morzem kupują osoby z całej Polski, dlatego umożliwiają wprowadzenie się do już wykończonych wnętrz. Oczywiście, taka usługa jest dodatkowo płatna, jednak w wielu przypadkach naprawdę warto z niej skorzystać. Zaletą jest fakt, iż świadczy ją deweloper, a więc osoba, która doskonale zna aspekty techniczne całej nieruchomości. Powoduje to skrócenie czasu realizacji inwestycji nad morzem i umożliwia szybsze wprowadzenie się do mieszkania.

Miejski styl życia i komfort spokoju

Mieszkania nad polskim morzem mogą posłużyć celom inwestycyjnym, lecz coraz więcej osób decyduje się zasiedlić je we własnym zakresie. Są to między innymi emeryci bądź pracownicy, którzy korzystają z home office. Wszystko dlatego, że z jednej strony nie muszą one rezygnować z wielkomiejskiego życia, z drugiej strony mogą pozwolić sobie na odrobinę spokoju i ciszy. Bliskość morza sprawia, że bez większego problemu zaplanujemy aktywny wypoczynek w weekend, korzystając z uroków polskich plaż. Jednocześnie możemy pracować i rozwijać się w miejscu, które daje naprawdę dobre perspektywy na przyszłość. Nadmorskie miejscowości kojarzą się nam przede wszystkim z wakacjami, a więc z odpoczynkiem i relaksem. Niemniej jednak pamiętajmy, że idealnie sprawdzają się one także do codziennego życia. Świadczy o tym między innymi doskonale rozwinięta infrastruktura i dostęp do wielu udogodnień.