Implanty zębowe – dla kogo są przeznaczone?

Implanty to popularny sposób na zastąpienie brakujących zębów w naturalnych uzupełnieniach. Zabieg ten jest jak najbardziej naturalny i szeroko stosowany. Przyjrzymy się bliżej opcjom implantów stomatologicznych i temu, gdzie można znaleźć te najlepsze. Bez trudu znajdziemy profesjonalny gabinet stomatologiczny w Krakowie. Pokażemy też, jak rozpoznać świetnego dentystę.

Jakie są najważniejsze fakty dotyczące implantów stomatologicznych?

Implanty to tytanowe śruby, które wyglądają jak korzeń zęba. Nie jest on widoczny w jamie ustnej. Implanty łączą się z kością szczęki, zastępując korzeń naturalnego zęba.

Czy każdy może otrzymać implanty? Nie. Powiedzmy sobie jasno, że niekwalifikujący się pacjenci stanowią niewielką mniejszość. Istnieją ogólne przeciwwskazania, które związane są ze stanem zdrowia pacjenta i przebytymi chorobami. Do przeciwwskazań bezwzględnych należą ciężkie choroby ogólnoustrojowe. Należą do nich AIDS i nowotwory, ciężkie uzależnienia czy sepsa.

Osoby, które chcą mieć implanty mogą być również zaciekawione tym procesem. W pierwszej kolejności odbywa się konsultacja. Powinien być na niej obecny zarówno protetyk, jak i implantolog. Praca protetyczna musi być wykonana na implancie na którym jest ząb. Podczas konsultacji lekarz wykona zdjęcie panoramiczne. Czasami może też zlecić wykonanie tomografii komputerowej. 

W przypadku pacjentów, którzy są chorzy, warto poprosić o wyniki badań laboratoryjnych krwi. Jeśli nie ma przeciwwskazań do zabiegu, można go kontynuować.

Implanty mają wiele zalet

Implanty dają wiele korzyści. Trzeba przyznać, że implanty mają wiele zalet. Pierwszą z nich jest krótki czas leczenia. Dodatkowo są szybko umieszczane przez stomatologów i ząb jest błyskawicznie odbudowywany. Implanty są niemal dokładnie dopasowane do naturalnych zębów każdego pacjenta.

Pozwalają zachować naturalne rysy twarzy. Implant nie jest zauważalny dla pacjenta. Dzięki temu pacjent może nadal cieszyć się pełnym komfortem podczas jedzenia. Jest to ważne dla większości osób.

Jak znaleźć świetnego stomatologa?

Klinikę, która oferuje implanty można znaleźć online. Wystarczy wpisać w przeglądarkę „implanty Kraków”. Pamiętajmy też, że ważne zabiegi estetyczne i zdrowotne wymagają wiedzy wysoko wykwalifikowanego specjalisty. Istnieje wiele klinik i gabinetów, które oferują usługi implantologiczne. Kraków znany jest z wielu klinik medycznych. Jak rozpoznać, czy dany dentysta jest dobry? Ich profesjonalizm to najlepszy sposób na rozpoznanie dobrego dentysty. Doskonały dentysta zawsze szuka możliwości doskonalenia swoich umiejętności. Uczestniczy w sympozjach i studiach podyplomowych, a także w dodatkowych szkoleniach. Jest to niezbędne, gdyż medycyna stale się rozwija.

Dobrzy lekarze sprzyjają również zaufaniu i otwartości. Powinien dbać o nasz komfort psychiczny. Dentysta musi być profesjonalny i tłumaczyć konsekwencje braku kontynuacji lub podjęcia leczenia. Każdy z nas ma prawo wyboru, jak chce, aby jego leczenie przebiegało. Świadomość pacjenta powinna być najwyższym priorytetem.

Zakończmy kilkoma zaleceniami. Implanty to droga inwestycja, o czym wszyscy wiemy. Mamy wiele opcji w Krakowie czy krakowskich klinikach. Rekomendacje są kluczem do znalezienia najlepszego lekarza. Warto też przejrzeć wszystkie opinie o lekarzach w sieci. 

Wybierając sprawdzoną firmę, mamy pewność, że znajdziemy implanty w Krakowie najwyższej jakości, z których będziemy dumni przez wiele, wiele lat. Oczywiście ważna jest także cena implantów. Kraków to miasto, w którym można znaleźć wielu specjalistów w tej dziedzinie. Łatwo wybrać też konkurencyjną ofertę, a wtedy w końcu będziemy się szeroko uśmiechać bez wstydu.