Ile wynosi koszt przeszczepu włosów?

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy wielu osób w różnym wieku. Problem ten dotyka kobiety i mężczyzn. jednym z najczęstszych powodów wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Z łysieniem walczy wiele kobiet i mężczyzn marzących o pięknych włosach. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie przeszczepu włosów, który pomoże usunąć problem.

Przyczyny łysienia

Lekarze wyróżniają wiele przyczyn łysienia. Jedną z nich są różnego rodzaju zaburzenia hormonalne. Zaliczamy do nich niedoczynność i nadczynność tarczycy czy nadmierne wydzielanie androgenów. Znaczenie ma również faza wzrostu włosa, która może być zaburzona przez wiele czynników. Znaczenie ma również tryb życia, czyli dieta i ilość snu. Niedobory składników odżywczych i witamin również mogą być przyczyną łysienia.

Jak przebiega zabieg przeszczepu włosów?

Medycyna estetyczna oferuje nowoczesny i w pełni bezpieczny zabieg przeszczepu włosów. Wraz z biegiem czasu metoda uległa unowocześnieniu i powstała metoda FUE, czyli przeszczep pojedynczych mieszków włosowych. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Szczegóły takie ustala specjalista na podstawie wyników badań pacjenta oraz indywidualnych uwarunkowań. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór najmniej inwazyjnej metody, co skutkuje skróceniem czasu rekonwalescencji. Transplantacja polega na pobraniu mieszków z jednej okolicy i umieszczeniu ich w innej. Sam zabieg trwa dość długo, ale nie jest dla pacjenta niekomfortowy. Pracownicy kliniki zadbają o bezpieczeństwo i nastrój pacjenta i będą służyć pomocą w razie potrzeby. Przeszczep włosów nie zostanie odrzucony, ponieważ materiał pochodzi od tego samego człowieka.

Ile kosztuje przeszczep włosów?

Koszt przeszczepu włosów jest uzależniony od ilości mieszków, które lekarz pobiera i umieszcza w strefie biorczej. To właśnie warunkuje długość zabiegu i ilość pracy całego zespołu i lekarza prowadzącego. Cena przeszczepu jest więc ustalana indywidualnie w każdym przypadku. Pamiętajmy, że przeszczep włosów metodą FUE wymaga ogromnej precyzji i wiedzy. Podczas zabiegu lekarz ocenia również jakość mieszków włosowych i wybiera do przeszczepu tylko te najlepsze. Do kosztów należy również zaliczyć profesjonalny sprzęt oraz opiekę medyczną przed i po zabiegu. W klinice pracuje cały zespół specjalistów, którzy wspierają zabieg i czuwają nad jego bezpieczeństwem.

Jakiego lekarza wybrać?

Zabieg metodą FUE wymaga ogromnej wiedzy i precyzji lekarza. To od umiejętności lekarza zależy w dużej mierze efekt zabiegu przeszczepu włosów. Dr Turkowski należy do ISHRS czyli MIędzynarodowego Stowarzyszenia Chirurgii Odtwórczej Włosów. Stowarzyszenie to zrzesza najlepszych specjalistów w dziedzinie przeszczepu włosów. Dobra klinika to również najwyższej jakości opieka przed zabiegiem i po jego dokonaniu.