Hurtownie dentystyczne – miejsce, w którym kompleksowo wyposażysz swój gabinet

Każdy stomatolog wie, że prowadzenie własnego gabinetu wymaga zakupu odpowiedniego wyposażenia. Endometry, lupy stomatologiczne, lampy polimeryzacyjne czy inne sprzęty i akcesoria stomatologiczne to asortyment, który posiadają w swojej ofercie hurtownie dentystyczne.

  1. Akcesoria stomatologiczne, które powinny się znaleźć w każdym gabinecie
  2. Hurtownie dentystyczne z asortymentem dla stomatologów

W każdym gabinecie stomatologicznym musi znajdować się unit stomatologiczny oraz szereg narzędzi dodatkowych, które są potrzebne do wykonywania poszczególnych zabiegów. Nie można zapomnieć również o spełnieniu wymogów ustawowych dotyczących pomieszczenia, w którym znajduje się gabinet. Powinno ono mieć trzy źródła światła – naturalne, sufitowe i punktowe, minimum 12 m2 powierzchni i 2,5m wysokości. Niezbędne jest podłączenie do instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej i grzewczej.

Akcesoria stomatologiczne, które powinny się znaleźć w każdym gabinecie

Niezależnie od tego, czy w gabinecie znajduje się jedno miejsce do wykonywania zabiegów, czy stanowisk jest więcej, każde z nich powinno być odpowiednio wyposażone. Wybierając sprzęt stomatologiczny warto kierować się głównie jego jakością, a dopiero w dalszej kolejności ceną. Wysokiej jakości produkty gwarantują bowiem możliwość niezakłóconej pracy oraz wykonywania poszczególnych zabiegów bardzo dokładnie i w pełni zgodnie ze sztuką lekarską. Do narzędzi i akcesoriów, które powinny znaleźć się w podstawowym zestawie każdego stomatologa, należą fotel stomatologiczny, ślinociąg lub ssak, sterownik noży, urządzenia peryferyjne, urządzenia do sterylizacji, lampa polimeryzacyjna, lampa zabiegowa czy blok zasilania. Istotna jest również konsola, na której powinna znajdować się dmuchawka wodno-powietrzna, mikrosilnik stomatologiczny do montażu róznego rodzaju wierteł i turbinowa wiertarka.

Hurtownie dentystyczne z asortymentem dla stomatologów

W branży działają profesjonalne hurtownie stomatologiczne, w asortymencie których znajdują się zarówno te podstawowe, jak i specjalistyczne narzędzia. Chcąc wybrać odpowiednie akcesoria, warto odwiedzić sklep stomatologiczny online https://twojstomatolog.com/, oferujący pełną gamę wysokiej jakości sprzętu dla stomatologów i techników dentystycznych. Kupując potrzebne wyposażenie w jednej hurtowni, można liczyć na pokaźne oszczędności – kiedy klient włoży do wirtualnego koszyka polecane produkty, producent może na tej podstawie udzielić korzystnego rabatu, np. w postaci obniżki ceny lub zniżki na kolejne zakupy.