Herbaty ziołowe: moc natury w walce z chorobami

Szukasz sposobu, aby zapobiegać chorobom naturalnie? A może chcesz zmniejszyć dolegliwości? Sięgnij po herbaty ziołowe!

 

Zioła zawierają w sobie wiele cennych składników, dlatego od wieków są one wybierane bardzo często jako element naturalnej naturoterapii. Przygotowywane z suszu z liści, kwiatów czy korzeni herbaty ziołowe zawierają w sobie wiele cennych składników, które dbają o zdrowie.

 

Kiedy warto sięgnąć po naturalne herbaty ziołowe? Jak je parzyć? O czym pamiętać przy ich stosowaniu?

 

Herbaty ziołowe – naturalne leki na wiele schorzeń

W sprzedaży można znaleźć obecnie różnorodne herbaty ziołowe. Zaliczają się do nich zarówno herbaty bazujące na jednym składniki, jak i mieszanki, które powstają jako efekt połączenia ze sobą różnych składników o synergicznym działaniu.

 

Po herbaty ziołowe warto sięgać w celach profilaktycznych, czyli po to, aby zapobiegać dolegliwościom. Można jednak także stosować je wtedy, gdy objawy już się pojawiły, aby je zredukować.

 

Najczęściej ziołowe herbatki wybierane są na dolegliwości jak:

  • problemy z trawieniem – bóle, zaparcia, wzdęcia, biegunki, dolegliwości wątroby i dróg żółciowych
  • infekcje układu oddechowego – przeziębienia, grypa, ból gardła
  • dolegliwości układu moczowego – zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, kamica nerkowa
  • choroby układu krążeniowego – nadciśnienie tętnicze, zbyt wysoki poziom cholesterolu, co powoduje zwiększone ryzyko dolegliwości jak zawał, udar, miażdżyca
  • dolegliwości układu nerwowego – nerwica, lęki, depresja, nadmierny stres
  • obniżony pozom odporności – częstsze zapadanie na infekcje

 

Dodatkowo herbaty ziołowe mogą być używane w innych celach, na przykład jako wsparcie dla odchudzania czy też dla osób, które chciałyby zadbać o wygląd włosów, skóry i paznokci.

 

Jak przygotowywać herbatki ziołowe?

Dokładne informacje o tym, jak zaparzyć herbatkę ziołową, można znaleźć na etykiecie, dlatego należy postępować zgodnie z zawartymi na niej informacjami.

 

Herbaty ziołowe można zakupić jako liściaste lub też jako ekspresowe. Liściastą herbatę najlepiej zaparzać na sitku. Porcję herbaty należy zalać wodą w określonej temperaturze, a następnie parzyć przez koło 5-10 minut pod przykryciem. Przygotowany napar należy pić najczęściej 2-3 razy dziennie.

 

Warto też wskazać, że herbaty ziołowe można stosować także zewnętrznie, na przykład do przemywania skóry, jako okłady.

 

Gdy zatem chcesz zadbać o swoje zdrowie naturalnie, sięgnij po herbaty ziołowe. Pite regularnie zaopatrują organizm w cenne składniki aktywne, z którymi można cieszyć się dobrym samopoczuciem przez wiele lat!