FALA UDERZENIOWA STORZ MEDICAL

Fala uderzeniowa STORZ znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Poznaj jakie zdolności i możliwości daje zabieg falą akustyczną STORZ MEDICAL w Warszawie i nie tylko!

Fala uderzeniowa STORZ znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Pierwotnie została wykorzystana do rozbijania kamieni nerkowych. Następnie zaczęto ją wykorzystywać w kardiologii i ortopedii. Z czasem zauważono, że fala uderzeniowa ma zdolność do stymulowania procesów regeneracyjnych w tkankach.

W kosmetologii, radialna fala uderzeniowa (RSWT) jest szczególnie ceniona za swoją skuteczność w redukcji cellulitu, który jest trudny do usunięcia za pomocą innych metod. Terapia ta może również przyczynić się do redukcji obrzęków, drenażu limfatycznego oraz stymulacji mięśni.

Jak działa fala uderzeniowa Storz Medical?

Fala akustyczna penetruje naskórek, skórę właściwą oraz tkankę podskórną. Wprowadzana jest w postaci drgań. To nic innego jak wysoki wzrost ciśnienia uwalniany w bardzo krótkim czasie, z wysoką częstotliwością. Energia fali rozchodzi się promieniście. Rozluźnia kompleksy lipidowe, stymuluje procesy metaboliczne w tkankach, w tym lipolizę (rozpad tłuszczu) oraz produkcję kolagenu, co wpływa na elastyczność i wytrzymałość tkanek skóry.

W naszej klinice pracujemy na różnych transmiterach (końcówki głowicy), dzięki czemu mamy możliwość dokładnej personalizacji terapii w zależności od wskazania. Jesteśmy w stanie kontrolować głębokość penetracji i modyfikować pojedyncze zabiegi. To bardzo istotne w kontekście oswojenia tkanki i odczuć Pacjenta.

Dodatkowo uzupełniamy terapię głowicą wibracyjną. Używamy jej w celu udrożnienia przepływu limfy, poprawy krążenia, relaksacji tkanki mięśniowej i łącznej oraz zwiększenia lokalnego metabolizmu. To doskonałe przygotowanie do zabiegu głównego falą uderzeniową i jego zakończenie.

Zastosowanie fali uderzeniowej

Głównym wskazaniem w kosmetologii do użycia radialnej fali uderzeniowej jest cellulit 1-4 stopnia. Poza tym:

  • zbita i miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa
  • obrzęki (tu: profilaktyka przeciwobrzękowa)
  • zwłóknienia i zrosty np. powstałe po liposukcji
  • wiotkość skóry, utrata jędrności, nierównomierna struktura (tu : profilaktyka przeciwstarzeniowa)
  • w obszarze twarzy: zmarszczki, bruksizm, utrata jędrności i elastyczności
  • blizny

Fala uderzeniowa łatwo wpisuje się również w terapie łączone i stanowi doskonałe uzupełnienie np.: kriolipolizy (miejscowej i kontrastowej), radiofrekwencji unipolarnej, masaży, drenaży.

Korzyści dla Pacjenta

  • zabieg multifunkcjonalny — jednoczesna redukcja cellulitu, ujędrnienie skóry, drenaż, redukcja komórek tłuszczowych, rozluźnienie mięśni i powięzi, profilaktyka przeciwobrzękowa
  • wielopoziomowy — praca na poziomie tkanki tłuszczowej, skóry (odżywienie, spowolnienie procesu starzenia skóry), układu mięśniowego, limfatycznego, powięziowego
  • całoroczny — brak związku ze światłem, brak powikłań
  • nie wywołuje efektu termicznego, nie jest przeciwskazaniem u osób z „pajączkami „

Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu!

Dyplomowany Kosmetolog
JETSET CLINIC WARSZAWA
Joanna Kołodziej