Epilacja laserowa a inne metody depilacji

Metod depilacji jest wiele – do najpowszechniejszych zaliczamy maszynkę do golenia, wosk czy depilator. W ostatnim czasie, coraz większym zainteresowaniem zaczyna cieszyć się epilacja laserowa, którą przeprowadza się w gabinecie kosmetycznym. To skuteczna i innowacyjna metoda, którą dziś porównamy do nieco bardziej tradycyjnych metod depilacji.

  • Epilacja laserowa – czym jest?
  • Epilacja a pozostałe metody depilacji – wosk, maszynka, depilator
  • Jaką metodę depilacji wybrać?

Epilacja laserowa – czym jest?

Depilacja laserowa, np. w Klinice Miracki Warszawa jest zabiegiem kosmetycznym, w którym wykorzystuje się innowacyjny laser. Polega na naświetlaniu określonych miejsc ciała. Jego zadaniem jest długotrwałe pozbycie się owłosienia. Zabieg cieszy się wysoką skutecznością, jednak aby osiągnąć pożądane efekty, należy wykonać serię zabiegów, która składa się z około 4-8 epilacji. Dokładna liczba zależy od indywidualnych predyspozycji.

Zabieg depilacji laserowej pozwala przede wszystkim na długi czas odstawić maszynki do golenia czy depilator. Seria zabiegów jest niezwykle skuteczna i sprawia, że przez kolejne miesiące włoski nie odrastają, a przy regularnym wykonywaniu zabiegów – nawet przez lata. Depilacja laserowa nie trwa długo, jednak czas ten zależy od partii ciała poddawanej zabiegowi. Nie jest to bolesna ani inwazyjna metoda, najczęściej określa się jako jedynie niekomfortową oraz porównuje do uczucia delikatnego pieczenia bądź szczypania. Niezwykle ważne jest, by epilacja laserowa została wykonana przez wykwalifikowanego lekarza, posiadającego odpowiednią wiedzę, sprzęt oraz umiejętności.

Epilacja a pozostałe metody depilacji – wosk, maszynka, depilator

Depilacja maszynką do golenia to jedna z najpopularniejszych metod pozbycia się owłosienia. Nie daje jednak długotrwałych efektów i już po kilku dniach od golenia, należy ten zabieg powtórzyć. Kolejnym ważnym aspektem w tej kwestii jest sterylność. Golenie maszynką często wiąże się z krostkami i nieprzyjemnym swędzeniem, a to wina bakterii znajdujących się na ostrzu. Z jednorazowej maszynki należy skorzystać raz.

Kolejna metoda to depilacja woskiem. Jest ona bolesna, jednak pozwala osiągnąć dłuższe efekty, które utrzymują się około 4 tygodni. Metodę tą możemy porównać do depilatora, który pozwala osiągnąć podobne efekty, a także wiąże się z podobnym bólem. Często pojawiającym się problemem po zabiegu depilacji depilatorem są wrastające włoski, które niestety ciężko zwalczyć. Depilacja woskiem oraz depilatorem to dwie metody, które choć posiadają kilka uciążliwych wad, pozwalają osiągnąć bardziej satysfakcjonujące efekty niż maszynka do golenia. Niektórzy stosują także specjalistyczny krem do depilacji, który działa podobnie jak wosk. Należy jednak uważać, by nie wywołał reakcji alergicznej – kosmetyk ma bezpośrednio kontakt ze skórą.

Jaką metodę depilacji wybrać?

Dla nikogo nie jest zaskoczeniem fakt, iż to epilacja laserowa pozwala osiągnąć najtrwalsze i najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Oczywiście wosk, maszynka do golenia czy nawet depilator to znacznie tańsze metody, niestety mogą wiązać się z bólem i podrażnieniami. Jeżeli więc zależy nam na długotrwałym pozbyciu się owłosienia, epilacja laserowa jest najlepszą możliwą opcją. Najlepsze efekty możemy osiągnąć przy odpowiedniej ilości zabiegów – epilacja umożliwia pozbycie się włosków nawet na kilka lat! Jesteś zainteresowana epilacją laserową? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa, poznaj szczegóły dotyczące zabiegu oraz umów się na wizytę konsultacyjną. Ciesz się gładką i przyjemną w dotyku skórą!