Dozowniki dezynfekcyjne

Odpowiednia stacja dezynfekcyjna to niezbędnik dla wielu firm, szkół, szpitali i innych obiektów, w których każdego dnia mamy do czynienia z dziesiątkami osób. W wielu miejscach, takich jak branża medyczna są one priorytetem, w innych, z racji COVIDU i wszystkiego, co z nim związane, stają się doskonałym uzupełnieniem różnego typu miejsc. Wybór odpowiedniej stacji, która ma za zadanie zapewniać ochronę i bezpieczeństwo BHP nie jest wcale tak łatwym zadaniem, jakby mogło się wydawać, szczególnie, że rynek ma nam do zaoferowania coraz to lepsze rozwiązania.

Bezdotykowy stojak do dezynfekcji rąk

Z całą pewnością wśród różnorodnych propozycji na jakie można się zdecydować, bardzo dużą popularnością cieszy się bezdotykowy stojak do dezynfekcji rąk . Taki automatyczny dozownik pozwala odkazić dłonie przed wejściem do konkretnego pomieszczenia i co ważne – bez potrzeby dotykania urządzenia. Jakie są więc zalety stosowania takich stacji dezynfekujących?

Najważniejszą jest to, o czym wspomnieliśmy powyżej, a więc odkażanie dłoni. Dzięki temu można pozbyć się wszelkich szkodliwych drobnoustrojów, w tym również i samego koronawirusa. Kolejną jest pełna higiena, a więc nie trzeba niczego dotykać, by móc ręce odkazić. Takie dotykanie dozownika może doprowadzić bowiem do jeszcze większego szerzenia się wirusów, zamiast jego zapobiegania. Stojąca stacja dezynfekująca to także lepszy jej wygląd, niż klasyczna butelka postawiona tuż przed wejściem do danego obiektu. Co więcej, nie ma możliwości jej ukradnięcia, co niestety zdarza się bardzo często w przypadku wolnostojących butelek. Jeśli więc higiena na najwyższym poziomie i BHP zachowane w pełni, to na pewno taki wybór okaże się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

W jakich miejscach sprawdzi się stojak bezdotykowy do dezynfekcji rąk?

Dozowniki dezynfekcyjneTaki stojak do dezynfekcji rąk stanowi bardzo dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie zależy nam na zachowaniu odpowiedniej higieny i na bezpieczeństwie ludzi, którzy w danym miejscu się znajdują. Będzie więc to bardzo dobry wybór dla biur, dla hal produkcyjnych, dla szkół, dla galerii handlowych czy muzeów. Bez wątpienia sprawdzi się on bardzo dobrze również w przychodniach, w lokalach gastronomicznych i we wszelkich innych miejscach, gdzie dziennie mamy do czynienia z dużą ilością osób. Z racji tego, że wygląda designersko, stanowi doskonałe uzupełnienie dla każdego typu miejsc. I choć dziś jeszcze patrzymy na takie rozwiązania nieco sceptycznie, to jednak poprzez COVID takie stacje dezynfekujące będzie można już spotkać na porządku dziennym w każdym niemal obiekcie użyteczności publicznej. Dzięki niemu higiena może być zachowana w pełni, a prawdopodobieństwo przeniesienia wirusa automatycznie jest mniejsze.

Wybór odpowiedniego produktu

Rynek ma nam do zaoferowania bardzo wiele produktów. Wybór odpowiedniego uzależniony jest przede wszystkim od jego ceny i samej jakości, ale każdy z nas zwraca również uwagę na wygląd, sposób użytkowania, na obsługę. Każdy element ma ogromne znaczenie, jeśli w grę wchodzi zadowolenie i satysfakcja z dokonanego wyboru.

Dobry dozownik stanowiący automatyczną stację do dezynfekcji powinien jak sama nazwa mówi działać samoczynnie. Nie musimy więc niczego dotykać, a jedynie przykładamy ręce pod kranik, by na dłonie wyleciała odpowiednia ilość płynu dezynfekującego. To, na co na pewno należy zwrócić uwagę to kwestia montażu płynu. Powinna być ona szybka, bezproblemowa i wygodna. W większości modeli wystarczy odchylić górną część urządzenia, wyciągnąć koszyczek, odkręcić nakrętkę z wężykiem, a następnie wlać nowy płyn i włożyć butelkę z powrotem do dozownika. Czy może więc być coś bardziej łatwego? Dobrze jest zwrócić także uwagę na sposób ładowania takiego dozownika. Najlepiej sprawdzi się urządzenie, które wyposażone jest w akumulator, ale i które jednocześnie daje możliwość podłączenia do zestawu zasilacza. W ten sposób może pracować i na zasilaniu z sieci i zdalnie, bez jakichkolwiek kabli. Wybierając odpowiedni stojak do dezynfekcji, warto także spojrzeć i na kwestię materiałów, z jakiego został on wykonany. Dobrze jest postawić na takie rozwiązanie, które oprócz swojej funkcjonalności, będzie także solidne, mocne i trwałe, tak, aby jeden zakup okazał się być inwestycją na kilka lat. Im lepszy wybór, tym większe zadowolenie.

Sklepy z akcesoriami BHP

Jednym z kluczowych elementów, na jakich na pewno należy się skupić jest sklep , który to posiada w swojej ofercie różnorodne akcesoria BHP, jak również i pełne wyposażenie dla obiektów użyteczności publicznej w tego typu urządzenia i dodatki. W dzisiejszych czasach, w dobie koronawirusa, na pewno tego typu stacje dezynfekujące stanowią bardzo często wybierane rozwiązanie, które to sprawdza się w codziennym jego użytkowaniu. W odpowiednio wyposażonym sklepie z całą pewnością każdy, najbardziej nawet wymagający klient na pewno znajdzie dla swoich potrzeb to, czego tylko szuka.