Dlaczego warto nosić soczewki miesięczne?

Soczewki kontaktowe mogą zmienić życie okularników na lepsze, dając taką samą skuteczność w korekcji wady wzroku. W ostatnich latach w branży dużo się dzieje, a dzięki nowym technologiom soczewki nigdy nie były bardziej wygodne, lepiej dopasowane i skonstruowane niż teraz. Osoby, które z jakichś względów zniechęciły się do nich lata temu, teraz na pewno będą zaskoczone! Na rynku dostępnych jest coraz więcej rodzajów soczewek, które wykonywane są z hydrożelu lub silikonu hydrożelowego. Opcji jest sporo – od jednodniowych, dwutygodniowych, przez miesięczne, aż do kwartalnych. Dla kogo najlepiej sprawdzą się soczewki miesięczne?

Co trzeba wiedzieć o soczewkach miesięcznych?

Soczewki kontaktowe miesięczne to najchętniej wybierany rodzaj soczewek z kilku różnych względów. Są one powszechnie dostępne do korekcji wad wzroku takich jak: krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm i prezbiopia, i można je kupić zarówno w sklepach internetowych, jak i u optyków. Soczewki miesięczne są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym, do 12 godzin, od rana do wieczora, chyba, że zdecydujecie się na zakup soczewek całodobowych, które można nosić nieprzerwanie przez 30 dni i nocy – nie nadają się one jednak dla każdego. Obecnie do produkcji soczewek miesięcznych używa się silikonu hydrożelowego, który zapewnia dobrą przepuszczalność tlenu, wysoki poziom uwodnienia i optymalne nawilżenie oka. Noszenie soczewek miesięcznych jest całkowicie bezpieczne i zdrowe dla oczu, pod warunkiem, że przestrzega się zasad higieny i ich pielęgnacji. Jeśli soczewki zostały prawidłowo dobrane, zupełnie ich nie czuć na oku i łatwo o nich zapomnieć – z czasem stają się niezawodnym elementem codzienności, a użytkownicy mogą cieszyć się ostrym obrazem niezależnie od panującej temperatury i pory dnia.

Dla kogo są soczewki miesięczne?

Soczewki miesięczne są bardzo uniwersalnym produktem. Świetnie sprawdzają się jako codzienny zamiennik okularów w pracy biurowej, w uprawianiu różnych aktywności czy podczas podróżowania. Nosząc soczewki nie trzeba się przejmować ani porą roku, ani złą pogodą, bo zdają one egzamin i w minusowej temperaturze, i w klimatyzacji, i podczas upałów. Co więcej, nowoczesne soczewki kontaktowe posiadają już filtry UV, dzięki którym jeszcze lepiej chroni się oczy przez szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Z soczewek miesięcznych chętnie korzystają osoby aktywne. Uprawiając fitness, bieganie czy sporty grupowe zapewnią one komfort, dzięki czemu można się skupić na danej aktywności. Osobom pływającym zaleca się korzystanie z soczewek jednodniowych, które po zakończeniu aktywności należy wyrzucić. Soczewki miesięczne to też dobry wybór dla osób, które chcą być bardziej ekonomiczne i ekologiczne. Ten produkt jest stosunkowo tani, biorąc pod uwagę, że jedna para wystarcza na miesiąc, a dodatkowe akcesoria to zaledwie płyn do soczewek i pojemniczek – na skuteczną korekcję wady wzroku można wydawać naprawdę niewiele.

Gdzie kupować soczewki?

Aby jeszcze bardziej zaoszczędzić, najlepiej kupować je w sklepie z soczewkami BezOkularow w większej ilości. Standardowo opakowanie soczewek miesięcznych mieści 6 sztuk, więc w wypadku takiej samej wady wzroku na obu oczach wystarczy na 3 miesiące, a jeśli macie różne moce – aż na 6 miesięcy. To naprawdę długi okres czasu bez martwienia się o zapas soczewek, a nawet jeśli przypomnicie sobie o nich w ostatniej chwili, sklep BezOkularow.pl wysyła zamówienia nawet do 24 godzin. Jeśli zastanawiacie się, który produkt będzie dla was najlepszy, warto zajrzeć do rankingu soczewek miesięcznych i zobaczyć wybory innych. W 2021 na pierwszym miejscu figurują soczewki Biofinity od Cooper Vision, które wyróżniają technologie AquaForm (lepsze nawilżenie) oraz ComfortScience (konstrukcja zapewniająca lepszy komfort). Na drugim miejscu znajdują się Soczewki miesięczne EyeLove Exclusive PRO z filtrem UV klasy 1 oraz wysokim poziomie uwodnienia (55%). Na trzecim miejscu są soczewki Air Optix Aqua.