Depilacja laserowa – jak uzyskać najlepszy efekt?

Depilacja laserowa gwarantuje trwałe pozbycie się niechcianych włosków z różnych okolic ciała. Seria zabiegów umożliwia pozbycie się włosków nawet w 90% w obszarach ciała poddanym zabiegom. Podstawowy sprzętem wykorzystywanym w gabinecie medycyny estetycznej jest laser. Depilacja laserowa jest dostępna dla każdego, wciąż udoskonalany sprzęt pozwala na szybszy sposób usuwania owłosienia i jest bardziej efektywny.

W jaki sposób przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Najlepszy efekt depilacji laserowej jest uzyskiwany wtedy, kiedy skóra jest do niego odpowiednio przygotowana. Trzeba pamiętać, że skóra, która ma być depilowana, nie powinna być opalona, z tego powodu przynajmniej kilka tygodni przed zabiegiem należy unikać opalania i przebywania w solarium. Skóra przed depilacją nie powinna być poddawana żadnym intensywnym zabiegom, jak np. inny rodzaj depilacji za pomocą kremów, nie należy stosować samoopalaczy i kremów złuszczających.

Skuteczne przeprowadzana depilacja Piła to miejsce, gdzie można umówić się na serię zabiegów. Trzeba pamiętać, że nie można ich przeprowadzić, jeśli są stosowane antybiotyki, leki antydepresyjne i przeciwbólowe oraz zażywane niektóre zioła, jak np. dziurawiec czy nagietek. Przeciwwskazaniem do wykonania depilacji laserem jest tatuaż w miejscu przewidywanego zabiegu, ciąża, czy niektóre rodzaje chorób, np. padaczka.

Jak utrzymać jak najdłużej efekt depilacji laserowej?

Pierwsze efekty wykonanej depilacji są dostrzegalne już w okresie od 1 do 2 tygodni po zabiegu. Wtedy pojawia się również oczekiwany efekt gładkiej skóry, po kilku tygodniach włoski jednak odrastają. Aby efekt gładkiej skóry utrzymywał się przez dłuższy czas niezbędne jest przeprowadzenie całej serii zabiegów. Ważną kwestią w procesie stosowania lasera do depilacji jest faza wzrostu włosków na skórze, składa się na nią:

  • Anagen – aktywna faza wzrostu włosa,
  • Katagen – okres spoczynku cebulko włosowej,
  • Telogen – faza obumierania włosa.

Skuteczność zabiegu depilacji uzależniona jest od tego, czy został on przeprowadzony w okresie trwania aktywnej fazy wzrostu włosa. Długość cyklu fazy wzrostu włosa różni się w zależności od części ciała, np. na twarzy taki cykl trwa 4 – 5 tygodni, a w przypadku kończyn dolnych od 8 do 12 tygodni. Trzeba także pamiętać, że po zabiegu należy przynajmniej na 3 dni zrezygnować basenu, opalania oraz stosowania kremów do peelingu.

Po zastosowaniu serii zabiegów trzeba obserwować skórę, jeśli zaczną się pojawiać się nowe cebulki, można zastosować tzw. zabieg przypominający. Włoski mogą również w ogóle nie odrastać, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.