Depilacja laserowa – czy warto z niej skorzystać?

Pewnie nieraz irytowałaś się, że musisz co dwa-trzy dni golić nogi lub depilować je depilatorem czy woskiem, co też nie należy do metod najbardziej komfortowych. A gdyby tak depilacja mogła przebiegać niemalże bezboleśnie, a na dodatek włosy odrastałyby bardzo wolno lub nawet wcale? Sprawdź, czy depilacja laserowa jest metodą dla ciebie.

Na czym polega depilacja laserowa?

Tę metodę depilacji oferują renomowane salony kosmetyczne, takie jak na przykład Salon Afrodyta w Warszawie. Dzięki nowoczesnym urządzeniom depilacja laserowa może przebiegać szybko i sprawnie, a jej efekty są trwałe. Na czym polega ta metoda? Najogólniej mówiąc depilacja laserowa polega na uszkodzeniu cebulki włosa przy użyciu lasera o specjalnie dobranych parametrach. Uszkodzone włosy nie odrastają, dzięki czemu osiągniemy efekt gładkiej skóry. Należy jednak pamiętać o tym, że depilację laserową należy kilkakrotnie razy powtórzyć, ponieważ włosy mogą być w różnych fazach wzrostu. Depilacja laserowa będzie efektywna jedynie wówczas, gdy światło lasera dotrze do włosów w fazie anagenu.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Chcąc skorzystać z depilacji laserowej, pamiętaj o tym, że na miesiąc przed zabiegiem nie możesz depilować nóg – przy użyciu wosku, pęsety czy depilatora. Nie znaczy to, że masz przez miesiąc chodzić w spodniach, wstydząc się włosków na nogach. Możesz spokojnie zgolić zarost. Depilacja woskiem, depilatorem czy pęsetą powoduje wyrwanie cebulki włosa, więc depilacja laserowa w takich wypadkach mogłaby nie być skuteczna. Jeżeli przyjmujesz leki lub zioła światło uczulające, takie jak retinol, nagietek czy dziurawiec, musisz przestać je stosować lub zrezygnować z tej metody. Na miesiąc przed depilacją laserową nie należy się opalać ani stosować samoopalaczy.

Bezpośrednio przed zabiegiem warto wykonać próbę na niewielkiej powierzchni ciała. Sam zabieg nie jest bolesny, jednak może być nieco niekomfortowy. W wielu urządzeniach znajdują się specjalne dodatkowe głowice, schładzające miejsce poddawane zabiegowi, by zwiększyć komfort.