Czym myć peruki i tupety?

Jest to pytanie, które zadawane jest mi dość często i jeden, że wielu z nas peruka noszących tendencję do odkładania na zbyt długo. Faktem jest, że szampon do peruk lub tupecik jest tak samo ważne jak szampon do włosów naturalnych.

W naszym dążeniu do noszenia naszych peruk i tupecików bardziej jak prawdziwe włosy, wszyscy zdajemy się zapominać o szampon do nich. Noszenie syntetycznych peruk na tygodnie bez szamponu może prowadzić do podrażnień skóry głowy z gromadzenia się nagromadzenia zarówno na naturalne i syntetyczne włosy. Zaniedbanie szampon będzie również powodować suchość, która może ostatecznie doprowadzić do złamania. Ponadto, przy użyciu tej metody może również prowadzić do gromadzenia się produktu na skórze głowy, co powoduje zapach, że nie nie wyjdzie z regularnego mycia szamponem.

Jeśli rozważasz szampon peruka, proszę poświęcić trochę czasu, aby to zrobić poprawnie . Szampony dla peruk nie są takie same jak szampon do włosów naturalnych, niektóre nawet zawierają alkohol, który wysuszy skórę głowy i włosy, jak zwykły szampon będzie. Szampon peruka powinna być bardzo delikatna i łagodna – ważne jest, aby spłukać aż woda płynie jasne. Wiele peruka szampony mają kondycjonery w nich, które pomagają przywrócić życie do włókien syntetycznych, gdy używane regularnie. To naprawdę zależy od Ciebie, jak często chcesz szampon, ale większość ludzi szampon ich peruki co najmniej raz w miesiącu lub wcześniej w razie potrzeby.

 

Pranie i suszenie Porady : Aby przedłużyć żywotność swoich drogich ludzkich/sy peruki syntetycznej, szampon i odżywka to co najmniej raz w miesiącu lub częściej w razie potrzeby. Zawsze szampon przy użyciu szamponu wykonane specjalnie dla peruk – szampon ze składnikami, które są dla naturalnych włosów będzie wysuszyć swoje włókna syntetyczne. Można również użyć zwykłego szamponu i przeczesać perukę przed zastosowaniem szamponu, aby usunąć nagromadzenie produktu na skórze głowy z lakieru do włosów, pianki itp. Jeśli masz kręcone lub kinky włosy, będziesz chciał szampon te style jak mają tendencję do mat razem szybciej niż wyprostowany lub zrelaksowany włosów.