Czy rezonans Schumanna ma jakiś wpływ na ludzi?

Warto wiedzieć, że w całym wszechświecie występuje wiele zjawisk, które tak naprawdę nie są widoczne gołym okiem. W zasadzie to jest ich na tyle dużo, że trudno byłoby wymienić je wszystkie. Bez wątpienia jedną z bardziej ciekawszych tego typu jest rezonans schumanna . Wiele osób na całym świecie zastanawia się czy ma on jakikolwiek wpływ na nas samych, a jeśli tak to jaki.

Zmiany, które odczuwa każdy z nas

Jeśli częstotliwość rezonansu wzrasta to my jako ludzie możemy odczuwać pewne zmiany. Jak się okazuje wcale nie muszą być one korzystne dla naszego organizmu. Warto dodać, że na ten moment nie wiadomo dokładnie w jaki sposób powstaje wspomniany rezonans, a niektórzy mają pewne domysły, że może mieć to bezpośredni związek z wyładowaniami atmosferycznymi. Jeszcze inna teoria mówi o tym, iż wpływa na to w znacznym stopniu aktywność słoneczna, a nawet burze magnetyczne, które występują tylko co jakiś czas. Jak się okazuje wszystko jest w porządku do momentu, gdy rezonans jest na stałym poziomie. Zmiany odczuwane są dopiero przy zmianach jego wartości. W rzeczywistości zmiany mogą występować, a my jako ludzie na ziemi nie do końca jesteśmy nawet tego świadomi, że w ogóle je odczuwamy.

Wartość rezonansu jest nieznana

Wspomnijmy również o tym, że praktycznie nie da się od razu określić na jakim poziomie jest rezonans, gdyż wymaga to specjalnych badań i pomiarów, a co więcej takie wyniki niestety nie są dostępne w Internecie. Raczej mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że związek ze zmianami w wartościach rezonansu może być niezwykle duży, jeśli chodzi o nasze zdrowie czy codzienne samopoczucie. Mogą się z tym wiązać zawroty czy bóle głowy, a nawet zaburzenia uwagi czy choroba lokomocyjna. Ta ostatnia, jednak najczęściej występuje w stanie nieważkości. Jak zatem widać odwrotnie do tego jak nam się wydaje w całym wszechświecie zachodzą zjawiska, których wcale nie musimy być świadomi. Mogą wpływać one znacząco na nasze zdrowie czy samopoczucie.