Co oferują gabinety rehabilitacyjne

Z usług gabinetów rehabilitacyjnych korzysta bardzo duży odsetek ludzi. Należą do nich osoby niepełnosprawne, po wypadkach, z różnego rodzaju zaburzeniami, ludzie starsi. Każdy przypadek jest inny, każdy wymaga innego podejścia i wyboru innego sposobu leczenia. U jednych celem działań rehabilitacyjnych jest poprawa stanu zdrowia, w tym przede wszystkim w aspekcie sprawności, u innych jest to próba utrzymania danej osoby jak najdłużej w odpowiednim stanie. Bez względu na to, o jakich pacjentach mówimy, kluczowe znaczenie w tym wszystkim ma dobry rehabilitant i odpowiednie miejsce. Tylko bowiem to jest w stanie zagwarantować pacjentom takie efekty, jakie są ich założeniem.

Odpowiedni gabinet rehabilitacyjny

rehabilitacja SzczecinNie każdy gabinet rehabilitacyjny jest sobie równy i nie w każdym można liczyć na fachową pomoc, opiekę i wsparcie. Szukając odpowiedniego warto zwrócić uwagę na opinie o takim miejscu, na komentarze odnośnie prowadzonych tam praktyk, na kadrę pracowników, jacy dane miejsce tworzą i jacy dla pacjentów są. Wiadomo, iż w rehabilitacji spondylus-rehabilitacja.pl/uslugi/fizjoterapia-rehabilitacja/rehabilitacja kluczem są skuteczne działania, a więc tutaj istotne znaczenie ma szybka i trafna diagnoza, a do tego i obranie odpowiedniej drogi leczenia konkretnego pacjenta z daną przypadłością. Wiadomo, iż zupełnie inaczej będzie leczony pacjent z udarem, inaczej osoba z uszkodzonym kręgosłupem po wypadku, a jeszcze inaczej dziecko z porażeniem mózgowym. Indywidualne podejście do pacjenta to kluczowe znaczenie w całym procesie leczenia rehabilitacyjnego.

Sposoby leczenia pacjentów

Rehabilitacja daje dziś ogromne możliwości i duże pole do popisu. Wybrać można zarówno metody manualne, jak również i fizykalne. Skorzystać można z niezwykle rozbudowanego, profesjonalnego parku urządzeń, konkretnych działań terapeutycznych, a do tego i wiedzy rehabilitantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby pacjent otrzymał to wszystko, na czym tylko mu zależy. W ramach profesjonalnej opieki rehabilitacyjnej liczyć można na pełen zakres różnego rodzaju usług, które zajmują się wieloma przypadłościami. Dzięki współpracy więc z najlepszymi fizjoterapeutami można wyeliminować blokady, wszelkie przykurcza i zastoje limfatyczne. Otrzymać można fachowe usługi z zakresu terapii manualnej czy regulacji napięcia mięśniowego. Dużą popularnością cieszy się fizykoterapia, na którą to składa się bardzo wiele metod leczenia. Do najczęściej wybieranych zaliczają się między innymi: elektroterapia, magnetoterapia czy krioterapia. Można tutaj wybrać również stymulację kawitacyjną czy skupioną falę uderzeniową.

W ramach usług, jakie może zaoferować nam rehabilitacja, podstawą w pierwszej kolejności jest diagnoza. Jeśli będzie ona trafiona, wówczas z pewnością uda się zastosować w tym zakresie odpowiednie leczenie. I tak, w zależności od konkretnego problemu zastosowane są działania z zakresu rehabilitacji, fizjoterapii, jak również i fizykoterapii. W trudnych przypadkach, w których takie działania nie są w stanie przynieść zamierzonego efektu, wówczas konieczna jest już pomoc lekarska.

Nowoczesne metody leczenia w rehabilitacji

Oferta profesjonalnych klinik i gabinetów rehabilitacyjnych spondylus-rehabilitacja.pl jest naprawdę bardzo szeroka, co sprawia, że może ona być w pełni dopasowana do potrzeb niemal wszystkich pacjentów. W zależności więc od tego, z czym ten się zmaga, taki też rodzaj zabiegu można dla niego właśnie wykorzystać. Bardzo dużą popularnością cieszy się na pewno masaż tkanek głębokich, suche igłowanie, trójpłaszczyznowa terapia stóp, joga medyczna, a do tego również i kinezjologia stosowana. Wartą uwagi jest metoda KMI czy PNF.

Pierwsza z metod KMI skupia się na integracji strukturalnej, w której najbardziej istotna jest koncepcja taśm anatomicznych. Według tej metody, mięśnie stanowią połączoną ze sobą tkankę, co sprawia, że napięcie w jednym mięśniu, ma wpływ na inne, co powoduje często, że boli nas jedna część ciała, a problem tkwi w zupełnie innej części. Taka metoda sprawdza się przede wszystkim w problemach z kręgosłupem i stawami, przy bólach mięśniowych, jak również wadach postawy, stanach pourazowych i bólach głowy.

Druga, PNF jest to proprioceptywne nerwowo – mięśniowe torowanie ruchu. Taka metoda opiera się na neurofizjologicznych zasadach wykonywania określonych czynności ruchowych, mających na celu odzyskanie tych utraconych. Jest ona doskonała po udarach mózgu, urazach rdzenia kręgowego, przy chorobie Parkinsona, stwardnieniu rozsianym, skoliozie, dystrofii mięśniowej, przy zaburzeniach oddychania i połykania, a także przy złamaniach i po wszczepieniu endoprotezy.

Odpowiednia rehabilitacja jest w stanie przynieść zamierzone efekty i pomóc pacjentom wyjść ze stanu chorobowego, w jakim ci się znajdują. Najważniejsze jest to, aby trafić pod odpowiednie skrzydła, bowiem to od rehabilitanta w głównej mierze zależą efekty, jakie można uzyskać.