Biegunka i inne zaburzenia jelitowe

 

Dzisiaj różnego rodzaju zatrucia pokarmowe, mogą zdarzyć się w najmniej odpowiedniej chwili, ale mimo wszystko, trzeba się liczyć z tym, że jest to realne zagrożenie, które często objawia się problemami, które dotyczą żołądka i jelit. Zdarzają się także ostre stany zapalne, gdzie zespół jelita drażliwego, może doprowadzić u dziecka do nawracającej biegunki, które będą mogły objawiać się niekontrolowanym bólem brzucha. Oczywiście dziecko w tym czasie, może cierpieć, na problem z kwasami żołądkowymi, co prowadzi do powstania refluksu, oraz innych problemów zdrowotnych. W przypadku gdy dochodzi do nieprawidłowej pracy jelit, dziecko może wymiotować i czuć poważny dyskomfort, który mimo wszystko wymaga szybkiej interwencji medycznej. Pamiętajmy, że biegunka niezależnie od jej stopnia zaawansowania z biegiem czasu, może doprowadzić do odwodnienia organizmu, co będzie miało kolejne fatalne następstwa, dla zdrowia dziecka.

Żel idealnym sposobem na zwalczenie problemu jelit

Z pewnością w takich trudnych chwilach to właśnie silicolgel, może okazać się idealnym rozwiązaniem. Żel stosowany do ust, zawierający kwas krzemowy w postaci koloidalnej, wydaje się dobrą metodą, na zwalczenie nawet poważnych zaburzeń żołądkowo-przełykowych. W takich przypadkach warto pamiętać o właściwym dawkowaniu, gdyż tego typu lek, pozwalający na zwalczenie zespołu jelita drażliwego, należy podawać regularnie trzy razy dziennie. To bardzo istotne, ponieważ w ten sposób tworzy się naturalna ochrona, która osiada na śluzówce żołądka, jednocześnie w ten sposób skutecznie chroniąc jelita, co z pewnością pozwala odczuć dziecku ulgę. Wspomniany lek, zwalcza przede wszystkim uczucie dyskomfortu, dzięki czemu wszystkie toksyczne substancje zalegające w żołądku i jelitach zostają usunięte, przez co cały odcinek pokarmowy, wyraźnie jest wolny od wielu patogenów, które mogą rozwijać się w jelitach.

Atestowany wyrób medyczny

Na pewno taka naturalna postać kwasu krzemowego, wpływa również na lepsze wiązanie gazów, dzięki czemu uczucie pieczenia w przełyku znika. Na pewno ma to również przełożenie na zdrowie dziecka, znikają wzdęcia oraz uczucie wypełnienia. Można powiedzieć, że jest to idealny lek, dla dzieci, które cierpią na tego typu dolegliwości. Warto dodać, że mowa tutaj o certyfikowanym wyrobie medycznym, który nie powoduje niekorzystnych skutków ubocznych. Lek ten nie wpływa także w interakcje z innymi antybiotykami, dzięki czemu dziecko, może stosować wspomniany lek bez obaw o zatrucie. Tylko w taki sposób można usunąć ten problem na dobre.