Balsam, masło czy mleczko do ciała – co wybrać do codziennej pielęgnacji?

Wiesz, czym różni się masło od balsamu bądź mleczka do ciała? Niewiele osób potrafi faktycznie rozróżnić te produkty, dlatego same ich nazwy bywają używane zamiennie. Nie są to jednak identyczne kosmetyki – zarówno balsam, masło jak i mleczko do ciała ma swoją charakterystykę i przeznaczenie. Po który produkt sięgnąć do codziennej pielęgnacji całego ciała? To zależy od potrzeb Twojej skóry!

Mleczko do ciała – lekka konsystencja i wysoka wchłanialność

Szukasz kosmetyku o lekkiej formule, działającego odżywczo, który szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki na skórze? Nawilżające mleczko do ciała będzie idealnym wyborem. Takie kosmetyki wyróżniają się bardzo lekką konsystencją, szybkim wchłanianiem i niemal natychmiastowym działaniem. Skóra od razu po naniesienia mleczka staje się zauważalnie miększa i gładsza.

Lekka formuła mleczka do ciała sprawia, że jest to idealny kosmetyk pielęgnacyjny do skóry tłustej i problematycznej. Nie obciąża jej, nie zatyka porów i nie pozostawia tłustej warstwy, która mogłaby wzmagać produkcję sebum. Mleczko idealnie sprawdzi się do codziennej pielęgnacji, a nakładanie takiego produktu w zależności od potrzeb można powtarzać nawet kilka razy dziennie.

Balsam do ciała – odżywcze działanie dla różnych typów skóry

Balsam do ciała zawiera nieco więcej składników odżywczych niż lekkie mleczka i dociera w głębsze warstwy skóry. Balsamy mają zwykle konsystencję kremu, który dość szybko się wchłania. To uniwersalny wybór odpowiedni dla różnych typów skóry. Sprawdzi się w codziennej pielęgnacji skóry suchej, jak i nawilżaniu cery tłustej, zwłaszcza sezonowo, na przykład latem po opalaniu i przesuszeniu pod wpływem nadmiaru słońca.

Balsamy do ciała to idealny wybór przede wszystkim dla skóry normalnej bez widocznych problemów. Zapewnia on odpowiednie odżywienie i nawilżenie, pozwalające na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Najlepsze efekty przynosi stosowany raz dziennie, zwłaszcza po kąpieli, gdy skóra jest oczyszczona i skutecznie wchłania największe ilości cennych składników odżywczych.

Masło do ciała – gęsta konsystencja i skoncentrowana formuła

Spośród wszystkich wymienionych kosmetyków pielęgnacyjnych masła do ciała mają najwyższą zawartość składników odżywczych i najgęstszą konsystencję. Są najmniej wydajne, jednak zapewniają solidne odżywienie skóry i ochronę przed szkodliwymi czynnikami. Po stosowaniu pozostawiają na skórze ochronną warstwę, która utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia naskórka.

Masła do ciała o silnym działaniu odżywczym poleca się dla skóry suchej, które potrzebuje dużej dawki nawilżenia. Takie kosmetyki świetnie sprawdzają się również w pielęgnacji skóry przesuszonej, podrażnionej i wymagającej regeneracji. Masło do ciała dociera do głębokich warstw skóry i utrzymuje się na niej nawet przez kilka godzin. Żaden inny kosmetyk tego typu nie zapewnia tak silnej ochrony.

Warto sięgnąć po masło, zmagając się z przesuszoną skórą po lecie albo podrażnieniami wywołanymi przez mrozy. Efekty jego działania są właściwie natychmiastowe. Ze względu na tłustą warstwę ochronną, jaką masło pozostawia na skórze i która może być niekomfortowa za dnia, zaleca się stosować je raz dziennie przed snem.