Apteczka turystyczna i wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Wakacje i sezon letni to okres wyjazdów, podróży samochodowych oraz przebywania poza domem. Niezależnie od tego, dokąd się wybierasz zawsze warto jest mieć ze sobą jedną rzecz, która pozwoli Ci na udzielenie pierwszej pomocy w przypadku zajścia takiej konieczności. Tak, naturalnie, jest nią apteczka turystyczna. Dowiedz się jakie normy powinna ona spełniać a także czym się kierować podczas wyboru tej odpowiedniej do Twoich potrzeb.

Apteczka turystyczna – charakterystyka

Apteczka turystyczna przeznaczona jest do użytku w przypadku skaleczeń, złamań, skręceń, stłuczeń a także utraty przytomności. Wyposażenie, które posiada każda apteczka turystyczna umożliwia usztywnienie kończyn, zatrzymanie krwotoku, zabezpieczenie ran przed wdaniem się zakażenia a także wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przypadku nagłego zatrzymania akcji serca. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom apteczka turystyczna jest bardzo łatwa w transporcie i bez trudu można ją ze sobą wziąć na szlak, pieszą wędrówkę, wyjazd pod namioty – towarzyszyć Ci może ona również w trakcie wielu innych aktywności, co jest zasługą również jej niewielkie wagi.

Apteczka turystyczna z wyposażeniem spełniającym standard DIN 13167

Apteczka turystyczna z wyposażeniem spełniającym standard DIN 13167 to podstawowy wariant apteczki turystycznej. Znajduje się w niej wyposażenie takie jak:

  • przylepiec 5 m x 2,5 cm (1 szt.),

  • zestaw plastrów (14 szt.),

  • opatrunek indywidualny M (1 szt.),

  • opatrunek indywidualny G (1 szt.),

  • chusta opatrunkowa 60 x 80 cm (1 szt.),

  • koc ratunkowy 160 x 210 cm (1 szt.),

  • nożyczki 14,5 cm (1 szt.),

  • rękawice winylowe (4 szt.),

  • chusteczka nasączona (2 szt.),

  • instrukcja udzielania pierwszej pomocy wraz z wykazem telefonów alarmowych (1 szt.).

Wszystkie elementy, które znajdują się w wyposażeniu apteczki turystycznej zapewniają ekwipunek niezbędny do udzielenia pierwszej pomocy w przypadku nieszczęśliwego wypadku, o który w wakacyjnym okresie niestety nietrudno. Apteczka turystyczna z wyposażeniem dostępna w ofercie sklepu POL-POŻ zawiera pomarańczową, jaskrawą saszetkę, która zapewnia jej dużą widoczność. Ponadto na jej tyle znajdują się pasy ułatwiające montaż apteczki do plecaka, torby lub pasa w taki sposób, by zawsze była ona pod ręką.

Apteczki turystyczne w ofercie sklepu POL-POŻ

Apteczki turystyczne z niezbędnym wyposażeniem ratunkowym dostępne są w sklepie przeciwpożarowym POL-POŻ specjalizującym się w dostarczaniu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i higieny. W zależności od rodzaju, oferowane przez POL-POŻ apteczki turystyczne spełniają również inne normy DIN w tym chociażby normę DIN 12157 a także DIN 13167. Wśród znajdujących się w asortymencie POL-POŻA apteczek znajdują się nie tylko apteczki turystyczne, ale również apteczki samochodowe oraz apteczki motocyklowe, które są nie opcjonalnym rozwiązaniem, a regulowanym przez prawo obowiązkiem.Sprawdź apteczki turystyczne z wyposażeniem dostępne w asortymencie POL-POŻ i zadbaj ze specjalistami o swoje bezpieczeństwo!