Alkohol i co dalej?

Alkohol jest jedną z najstarszych używek dostępnych ludziom. Także zwierzęta potrafią się upić, zjadając np. naturalnie sfermentowane owoce. Na podstawie badań wiemy, że sprawia im to przyjemność – tak samo jak i nam. Ludzie destylują alkohol od tysiącleci. Jego spożycie daje uczucie relaksu, rozluźnienia oraz pozwala na większe otwarcie wobec świata i innych osób. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad piciem. Wówczas trzeba zwrócić się po pomoc do specjalistów – im szybciej to uczynimy, tym lepiej na tym wyjdziemy.

1. Uzależnienie – poważna rzecz

2. Skuteczna pomoc

3.Wszystko dla człowieka

 

Uzależnienie – poważna rzecz

Uzależnienie od procentów, zwane alkoholizmem, to bardzo poważna choroba rujnująca zdrowie, finanse oraz życie – zarówno osoby uzależnionej, jak i jej najbliższych. W skrajnych przypadkach może prowadzić do śmierci. Jeżeli mamy wrażenie, że pijemy w sposób niekontrolowany albo robi to ktoś z nam najbliższych osób, warto skorzystać z fachowej pomocy. Przeszukując zasoby sieciowe uzyskać taką możemy np. tu: . Ten adres może uratować czyjeś życie.

Skuteczna pomoc

Specjalistyczna klinika antyuzależnieniowa działająca w ramach Centrum Medycznego MEDJOL, daje gwarancję kompleksowej pomocy we wszelkich stadiach uzależnienia od alkoholu. Można tutaj skorzystać z klasycznego odtrucia organizmu po spożyciu dużych ilości alkoholu – w zależności od potrzeb indywidualnych może ono trwać od trzech nawet do dziesięciu dni. Alkohol etylowy będący podstawowym składnikiem wszystkich napojów wyskokowych, zatruwa organizm różnymi toksynami, wypłukując zeń wszelkie niezbędne do normalnego funkcjonowania mikroelementy oraz witaminy. Odtrucie alkoholowe, popularnie zwane także detoksem, wymaga odtruwania stacjonarnego, gdyż wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi objawami fizyczno-psychicznymi. Klinika gwarantuje bardzo dobre warunki pobytu, a także specjalistyczną opiekę na różnych etapach wychodzenia z uzależnienia. Oczywiście, o ile taka będzie wola osoby chorej – bo to jest podstawowy warunek ostatecznego powrotu do zdrowia.

Wszystko dla człowieka

Ośrodek jest otwarty przez 24h, przez siedem dni w tygodniu. Nie podlega rejonizacji, a to oznacza, że może z niego skorzystać każdy, kto takiej pomocy wymaga. Oczywiście sama detoksykacja sprawy nie załatwi, ale pomoże stanąć na własnych nogach każdemu kto nadużywa alkoholu, a to może w przyszłości zaowocować porzuceniem nałogu. Szanse na to są dość duże, a profesjonalna opieka na każdym etapie choroby zdecydowanie je zwiększa.