Zabiegi medycyny estetycznej po 50. roku życia
Zabiegi medycyny estetycznej po 50. roku życia
Masz 50 lat? Z pewnością zdążyłaś zauważyć zmiany w strukturze skóry, które nie dodają twarzy uroku. Zmarszczki, zmiany pigmentacyjne wywołane słońcem, przebarwienia hormonalne, wiotkość skóry, a przede wszystkim zmiana owalu twarzy – to wszystko powoduje, że twoja metryka jest widoczna dla postronnego obserwatora. Na szczęście wszystkie te zmiany można cofnąć. Jak? W tym już głowa lekarzy medycyny estetycznej. Sprawdź, jakie zabiegi cofną czas i odmłodzą cię o dobrych parę lat.
Piękna w każdym wieku – nici liftingujące
Im więcej masz lat, tym więcej zmian będzie widocznych na twoim ciele. To zupełnie naturalny proces, którego nie odwrócisz, ale dzięki zaawansowanym metodom możesz przynajmniej trochę spowolnić upływ czasu. Jednym z popularnych zabiegów medycyny estetycznej dla osób po 50. są nici liftingujące PDO, które po wszczepieniu w skórę skutecznie uniosą tkanki twarzy, abyś mogła cieszyć się pięknym wyglądem.
Nici liftingujące są stosowane na następujące dolegliwości, z którymi borykają się kobiety w średnim wieku:
– zmarszczki pionowe i poziome czoła (dodają lat i sprawiają, że wyglądasz na zmartwioną),
– wiotka skóra twarzy i opadający owal (naturalnie młoda twarz ma kształt odwróconego trójkąta, natomiast z wiekiem niestety ten kształt się zmienia),
– opadające brwi (PDO z łatwością je uniesie, dzięki czemu oczy zyskują pogodniejszy wyraz, a powieka górna się otworzy),
– fałdy nosowo-wargowe (nici liftingujące mogą je wyprostować i stworzyć wrażenie wygładzonej skóry nawet na kilka lat,
– pomarszczona skóra policzków i linie marionetki (zmiany, które są spowodowane głównie częstym uśmiechaniem się, jednak nie dodające uroku).
Dzięki zastosowaniu nici liftingujących w gabinecie medycyny estetycznej masz szansę zobaczyć w lustrze młodszą wersję siebie. Nici są świetną alternatywą dla inwazyjnych procedur, np. dla liftingu twarzy, który nie jest najlepszą metodą ze względu na duże ryzyko komplikacji pooperacyjnych. Nici wszczepione przez lekarza medycyny estetycznej w bezpieczny sposób uniosą tkanki twarzy, rozprostują niechciane zmarszczki i bruzdy, a ty będziesz cieszyć się rezultatami zbliżonymi do tych które uzyskuje się po liftingu operacyjnym.
Zabieg na twarz przy użyciu nici liftingujących nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi, a daje szybkie rezultaty. Wyróżniamy kilka wersji tego zabiegu, dobieranych w zależności od potrzeb pacjentki: możemy zastosować nici Happy Lift, nici Silhouette i nici First Lift Barb 4D. Zabiegi wykonywane za pomocą nici liftingujących nowej generacji są o wiele bezpieczniejsze niż ich starszy odpowiedniki, które były syntetyczne i nie rozpuszczały się w skórze. Te, które stosuje się w dzisiejszych czasach się wchłaniają – okres ich metabolizacji trwa od dwunastu do osiemnastu miesięcy od wykonania procedury estetycznej. Dzięki rozpuszczeniu się nici twarz naturalnie się starzeje, a pacjentka nie musi obawiać się zmiany ich kształtu po latach.
Jak wygląda zabieg wszczepiania nici liftingujących?
Krok 1: nałożenie kremu znieczulającego. Najczęściej stosowanym kremem przy wielu procedurach estetycznych jest krem Emla. Po jego nałożeniu na twarz lekarz może swobodnie wykonywać zabieg, bez dużego dyskomfortu pacjentki
Krok 2: wprowadzenie nici pod skórę. Implantacja nici liftingujących w konkretne miejsca na twarzy nie trwa długo, jednak może sprawiać pacjentce lekki dyskomfort. Po zabiegu twarz będzie opuchnięta i zaczerwieniona, jednak zmiany te ustępują po kilku dniach. Nici mogą mieć od kilku milimetrów do nawet 10 centymetrów długości – ich długość zależy głównie od tego, jakie efekty chcemy uzyskać. Jeśli podnosimy brwi za ich pomocą, to długość będzie niewielka, natomiast w przypadku unoszenia owalu twarzy mogą one być dosyć długie.
Krok 3: Rekonwalescencja. Po zabieg wskazane jest oszczędzanie się. Zanim twarz się wygoi, nie powinniśmy narażać jej na nasłonecznienie, stosować mocnego makijażu czy nowych kosmetyków, które mogą uczulać. Podstawą jest stosowanie się do rad specjalisty medycyny estetycznej, który powinien nam doradzić jak dbać o skórę nie narażając się na niepotrzebne powikłania.
Dopełnienie do nici – laseroterapia
Nici liftingujące – mimo że niezwykle skuteczne – nie zmienią barwy skóry i nie zmniejszą przebarwień. Aby uzyskać efekt pełnej metamorfozy warto zainteresować się nowoczesnymi formami laseroterapii. Ta niezawodna metoda ma swoje fanki na całym świecie, również wśród celebrytów, których twarze promienieją właśnie dzięki zastosowaniu tego typu rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że po zastosowaniu innych zabiegów medycyny estetycznej musimy poczekać przynajmniej kilka tygodni, zanim zdecydujemy się na zabieg laseroterapii.
Do wyboru mamy przeróżne warianty zabiegów: od lasera jedynie wyrównującego koloryt, przez głębsze zabiegi po których przez kilka dni będzie wskazana rekonwalescencja w warunkach domowych. Warto jednak poddać się procedurze, aby zobaczyć w lustrze odświeżoną, gładką skórę twarzy.
Facebook Comments