Wlewy dożylne Kraków – czy kroplówki witaminowe są skuteczne?

Coraz więcej osób interesuje się tym, czy wlewy dożylne w Krakowie to hit, czy oszustwo. Na czym polega fenomen dożylnej suplementacji? Z pewnością na bardzo wysokiej skuteczności. Porównując bowiem stopień wchłanialności substancji pochodzących ze środków przyjmowanych doustnie z tymi podawanymi drogą dożylną, wielu pacjentów doznaje szoku. Okazuje się, że do naszego organizmu wchłonąć się może nawet 100% minerałów zawartych w kroplówce. Gdy te same minerały przyjmujemy w postaci doustnych suplementów, ich wchłanialność plasuje się jedynie na poziomie 50-60%. Różnica w skuteczności suplementacji jest więc ogromna.

Niektórzy pacjenci nie zauważają jej jednak, ponieważ nie wykonują systematycznych, kontrolnych badań laboratoryjnych krwi. Nie oznaczają poziomu witamin i minerałów w swoim organizmie, a w związku z tym nie wiedzą, z jakimi niedoborami mają do czynienia. Stosując suplementy doustne, pacjenci czasami zauważają poprawę swojego samopoczucia, jednak z reguły jest ona tylko chwilowa. Taka pomoc określana jest mianem doraźnej. By osiągnąć długotrwały efekt, należy zwrócić się po pomoc do specjalistów. Tylko lekarz na podstawie szczegółowego wywiadu oraz zleconych badań może określić rodzaj i stopień niedoboru elektrolitów i innych substancji odżywczych, które należy suplementować. Wlewy dożylne w Krakowie to zatem nie tylko same zabiegi, ale i profesjonalne konsultacje lekarskie.

Substancje zawarte w kroplówkach

Skuteczność kroplówek witaminowych zależy głównie od odpowiednio dobranych substancji, które znajdują się w ich składzie. W zależności od tego, czego oczekuje dany pacjent i jakie są jego preferencje oraz potrzeby, może on skorzystać z wielu różnorodnych opcji. Istnieją bowiem zarówno kroplówki o działaniu ogólnym, jak i kierunkowym. Wlewy dożylne w Krakowie są dobrym rozwiązaniem dla każdego. Zarówno tego, kto chce szybko i skutecznie uzupełnić niedobory minerałów w organizmie, jak i tego, kto potrzebuje przypływu sił witalnych.

Do  pierwszej grupy należą te kroplówki, które nawadniają, regenerują i wzmacniają organizm oraz szybko dostarczają podstawowych minerałów. W swoim składzie mają one przede wszystkim takie substancje jak: witaminy A, grupy B, C, D3, kwas foliowy, biotynę, potas, wapń, żelazo, magnez, sód, witaminę PP. Nośnikiem tych substancji jest glukoza. Zastosowanie takich kroplówek pozwala na poprawę ogólnego stanu zdrowia, kondycji skóry, włosów, paznokci, zmniejszenie objawów niedoboru pierwiastków w organizmie. Zbilansowane składniki witaminowe wspierają pracę wszystkich układów i narządów, wspomagając procesy regeneracji i dodając pacjentowi szybkiego zastrzyku energii.

Dla tych, którzy potrzebują terapii ukierunkowanej na konkretny problem ze zdrowiem (chorobę przewlekłą, wsparcie organizmu po COVID-19) Centrum Medyczne Galmedic w Krakowie oferuje indywidualnie zbilansowany i dobrany skład kroplówek. W ofercie znajdują się m.in. wlewy regenerujące wątrobę (z ornityną), oczyszczające (z kwasem alfa liponowym, ALA), niwelujące objawy kaca, dostarczające podstawowych aminokwasów, detoksykujące (z glutationem), poprawiające poziom libido, a nawet odchudzające i odmładzające.

Wlewy dożylne w Krakowie – skuteczność

Jeszcze do niedawna wykonywanie dożylnych wlewów witaminowych kojarzyło się wyłącznie z leczeniem szpitalnym. Jest to bowiem podstawowa procedura w przypadku, gdy niemożliwe jest doustne podanie leku i/lub doustne żywienie pacjenta. Wówczas wszelkie substancje mineralne i środki lecznicze muszą zostać wprowadzone bezpośrednio do jego krwiobiegu. W medycynie fizjologiczną drogą podania leku jest zatem droga doustna.

Kroplówkom witaminowym nie można jednak odmówić skuteczności. Mimo że w przypadku występowania u pacjenta chorób przewlekłych są one jedynie (lub aż) metodą wspomagania leczenia, a nie samym leczeniem, niejednokrotnie przynoszą bardzo dobre rezultaty. Terapia wlewami oczyszcza, wspiera i wspomaga organizm podczas walki z chorobą. Pacjent jest silniejszy i wzmocniony, co przekłada się bezpośrednio na wzrost jego dobrego samopoczucia.

Wielu pacjentów pierwsze efekty działania wlewów witaminowych odczuwa już w trakcie infuzji. Zauważają oni wzrost energii i sił, chęci do działania i zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości. Najczęściej bowiem niedobory mikro- i makroelementów manifestują się w postaci bólu, drżenia mięśni, trudności z koncentracją uwagi, zmniejszeniem odporności organizmu. Już jednorazowy wlew witaminowy może przyczynić się do ograniczenia tych objawów, skutecznie regulując poziom substancji odżywczych w krwiobiegu pacjenta. Dożylna droga podania sprzyja bowiem ich szybkiemu transportowi do wszystkich komórek i tkanek organizmu.

Wlewy dożylne w Krakowie – gdzie się zgłosić?

Terapia witaminowa powinna odbywać się zawsze pod czujnym okiem specjalistów w placówce medycznej. Może być to zarówno laboratorium, jak i oddział szpitalny czy prywatna klinika. Wlewy dożylne w Centrum Medycznym Galmedic poprzedzone są wywiadem z pacjentem i konsultacją lekarską. Wyłącznie na tej podstawie pacjenta kwalifikuje się do terapii wybranymi kroplówkami. Zwykle sprawdza się funkcjonowanie podstawowych narządów (nerek, wątroby, serca) oraz zapoznaje z wynikami badań laboratoryjnych krwi.

Wlewy dożylne w Krakowie przeprowadzane są w atmosferze dyskrecji i komfortu. Pacjent przebywa w gabinecie zabiegowym, a przebieg zabiegu nie wymaga znieczulenia. Pielęgniarka lub pielęgniarz wykonuje wkłucie do żyły obwodowej pacjenta. Zwykle wenflon umieszcza się w zgięciu łokciowym. Substancje odżywcze zawarte w kroplówce dostarczane są do krwiobiegu pacjenta za pośrednictwem rurki umieszczonej wewnątrz wenflonu.

Zabieg jest zatem mało inwazyjny i szybki. Czas infuzji nie przekracza bowiem 30 minut. Po wykonaniu wlewu zaleca się pacjentom pozostanie przez krótki czas w gabinecie, by uniknąć wystąpienia zawrotów głowy wywołanych nagłą zmianą pozycji (zwłaszcza w upalne dni).

Wskazania i przeciwwskazania

Wlewy dożylne w Krakowie dostępne są zarówno dla osób zdrowych, jak i borykających się z niektórymi schorzeniami. Korzystać z nich mogą ci, którzy chcą wzmocnić swój organizm (głównie sportowcy, osoby pracujące ciężko fizycznie i psychicznie), ale także np. pacjenci onkologiczni. Powstrzymać się od wykonania zabiegu powinny osoby cierpiące na ciężką niewydolność nerek, wątroby, zaburzenia krążenia, nieprawidłową krzepliwość krwi.

Powszechnie wiadomo, że najlepszą drogą suplementacji jest zbilansowana i prawidłowa dieta. Jednak w życiu człowieka zdarzają się takie sytuacje, w których zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne jest tak duże, że nawet zdrowa dieta nie będzie w stanie go skutecznie zaspokoić. Jedną z nich jest ciąża. Wlew dożylny jest na tyle bezpieczny, że bez obaw mogą z niego korzystać również kobiety spodziewające się dziecka. Zaleca się jednak wcześniejszą konsultację z ginekologiem-położnikiem, by ograniczyć ryzyko występowania ewentualnych powikłań.

Ceny

Najtańsze kroplówki witaminowe oferowane przez krakowskie Centrum Medyczne Galmedic wiążą się z kosztem około 150-200 złotych. Droższe, bardziej ukierunkowane opcje wlewów to koszt od 350 do 500 złotych. Należy jednak pamiętać, że biorąc pod uwagę skuteczność dożylnej suplementacji, cena nie jest wygórowana. Kupując doustne suplementy diety, statystyczny Polak wydaje miesięcznie w aptece kilkaset złotych. By osiągnąć szybki zamierzony efekt, wystarczy skorzystać z kroplówek witaminowych raz na dwa tygodnie. W związku z tym dożylna suplementacja bardziej się opłaca niż przyjmowanie doustnych środków.

Podczas korzystania z wlewów witaminowych pacjent znajduje się ponadto pod ścisłą opieką specjalistów. Nie przyjmuje żadnych substancji na własną rękę. Skład kroplówek jest starannie dobierany w taki sposób, by jak najszybciej i skutecznie uzupełnić niedobory konkretnych pierwiastków. Z tej opieki zwykle nie korzystamy, stosując suplementację doustną. Pacjenci w aptekach kupują najbardziej powszechne suplementy (magnez, żelazo, kompleks witamin), nie kontrolując wcześniej poziomu tych substancji we własnym organizmie. Takie działanie może być nie tylko niezdrowe, ale wręcz niebezpieczne dla organizmu. Nadmiar witamin szkodzi. Udowodniono naukowo, że m.in. spożywanie witaminy A w nadmiarze może mieć działanie nowotworowe. Oczywiście nie warto bagatelizować pierwszych objawów niedoborów, ale należy je skonsultować z kimś, kto podpowie, jakich substancji warto używać w codziennej suplementacji.