Schodołazy gąsienicowe, czyli sprzęt do pokonywania barier architektonicznych

Nowoczesna technologia pozwoliła ludziom sięgnąć gwiazd. Chociaż wielkie, kosmiczne inwestycje wydają się niektórym niedorzeczne, niepotrzebne, wielu z nas postawiło sobie w życiu jeden cel: wolność. Wynalazcy, projektanci, a także inżynierowie i medycy szukają sposobów na to, by każdy człowiek mógł żyć komfortowo, pokonując swoje ograniczenia i to tu, na ziemi. Dotyczy to także osób niepełnosprawnych ruchowo. To z myślą o nich wykorzystuje się najlepsze technologie. 

Równy start dla wszystkich

Nie jesteśmy tacy sami. Każdy ma swoje możliwości, jest uzdolniony w innym kierunku. Ludzie w XXI wieku dostrzegli, że piękno to właśnie różnorodność. Różnice pomiędzy nami wynikają także z naszych ograniczeń – wiele z nich można jednak pokonać. Potrzeby osób niepełnosprawnych stały się języczkiem uwagi wielu krajów europejskich (i nie tylko). Trwa debata o tym, jak skutecznie nieść pomoc i minimalizować trudności życia codziennego. Wiele już zrobiono.

Liczne udogodnienia dla niepełnosprawnych

Jednym z głównych problemów, z jakimi zmagają się chorzy, starsi, niepełnosprawni to niezrozumienie i poczucie wyobcowania (choć niestety, wciąż się one zdarzają). Codzienne życie to pokonywanie wielu barier architektonicznych. Producenci prześcigają się w wynajdywaniu rozwiązań, które ułatwiłyby życie osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się. Powstają nowoczesne wózki inwalidzkie elektryczne, łóżka rehabilitacyjne elektryczne, specjalne podnośniki, urządzenia multifunkcyjne. Wśród najnowocześniejszego sprzętu dużym zainteresowaniem cieszą się schodołazy. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale dla osób niepełnosprawnych każde schody są barierą. Schodołazy to najprostszy i najtańszy sposób na ich pokonanie. Są to specjalistyczne urządzenia, które pomagają wspiąć się po stopniach. Na ich zakup decydują się nie tylko osoby prywatne, schodołazy to także codzienność w budynkach użyteczności publicznej, na przykład w urzędach, kościołach, teatrach, kinach. Schodołazy wykorzystują też firmy – wielu przedsiębiorców dba o potrzeby swoich pracowników, tych starszych, a także tych z problemami w poruszaniu się. Można zaryzykować stwierdzenie, że każda poważna, renomowana firma dba o komfort zatrudnionych osób. W  XXI wieku to już standard. 

Jak dobrze wybrać schodołaz gąsienicowy?

Decydując się na zakup schodołaza, warto zapoznać się z jego działaniem i dodatkowymi funkcjami. Choć zadanie schodołazów jest jedno, każdy model nieco się od siebie różni. Na stronie znajdziesz wiele modeli schodołazów gąsienicowych, a także kroczących. Oferta sklepu Rehamax jest niezwykle szeroka. Firma współpracuje tylko z wiodącymi producentami sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego. Oferowane schodołazy gąsienicowe cechują się stabilnym transferen osoby, solidnym  wykonaniem i prostotą obsługi. Dzięki temu będą ułatwiać codzienność osób niepełnosprawnych przez wiele lat. Warto poznać funkcje każdego schodołaza. Wiele z nich posiada dodatkowe właściwości takie jak: wygodny system mocowań do wózków inwalidzkich, silnik elektryczne z przekładnią ślimakową (dzięki któremu schodołaz jest samobieżny, a chory może być transportowany bez pomocy osoby trzeciej). Niektóre schodołazy można składać, co przydaje się w przypadku konieczności używania ich w ciasnych pomieszczeniach (na wąskich klatkach schodowych). Warto sprawdzić też, na jakich schodach wybrany przez nas model najlepiej się sprawdza. Schodołazy kroczące są dostosowane także do krętych lub wyjątkowo stromych schodów. 

Profesjonalna pomoc – także w sklepie ze schodołazami!

Sklepy ze sprzętem medycznym powinny zatrudniać ekspertów. Ich pracownicy to wysoko cenieni doradcy, którzy potrafią dobrać odpowiedni do potrzeb każdego pacjenta sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny. Jakościowe udogodnienia to szybszy powrót do zdrowia i poprawa jakości życia, a często także – samodzielność. Zaufaj ekspertom i nie bądź sam. Sprzedawcy powinni także doradzić Ci, w jaki sposób skorzystać z dofinansowań i refundacji każdego rodzaju – tych z Narodowego Funduszy Zdrowia, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie, Pfronu czy może fundacji.