Problem uzależnienia – jak leczyć alkoholizm Wrocław?

Uzależnienie od alkoholu jest bardzo rozpowszechnioną chorobą nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Powodów do sięgnięcia po kieliszek może być wiele: radość, smutek, nuda, a nawet tradycja lub opinia społeczna. Jednak granica między okazjonalnym piciem a chorobą alkoholową jest właściwie niezauważalna. Dowiedz się, jak wygląda pomoc dla alkoholików i dlaczego terapia dla alkoholików jest niezbędna w procesie leczenia.

Uzależnienie od alkoholu – objawy

Alkoholizm może dotyczyć wszystkich grup społecznych, bez względu na płeć, wiek, rasę czy wykonywany zawód. Jest jednak coś, co łączy osób uzależnionych. Jest to niepowstrzymana chęć do napicia się. Szczęśliwie alkoholizm da się rozpoznać przez niektóre cechy oraz zachowanie osoby uzależnionej.

Stwierdzić alkoholizm można wtedy, gdy występują 2-3 niżej wymienione objawy:

  • wewnętrzny przymus picia (głód alkoholowy),
  • zwiększona tolerancja na napoje procentowe,
  • objawy zespołu abstynencyjnego po nagłym przerwaniu spożycia,
  • utrata kontaktu z ludźmi, problemy w rodzinie lub pracy, spowodowane nadużywaniem alkoholu,
  • brak kontroli nad ilością wypitego alkoholu,
  • wybuchowość, stany lękowe oraz inne.

Po czym rozpoznać alkoholika?

Alkohol, a szczególnie jego nadużywanie ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie osoby uzależnionej. Długotrwałe picie powoduje, że u alkoholika pojawiają się rozpoznawalne objawy uzależnienia. Najbardziej widoczne są na twarzy.

Objawy alkoholizmu na twarzy:

W wyniku systematycznego spożywania napojów procentowych przyśpiesza się proces starzenia komórek oraz tkanek na twarzy alkoholika. Skóra staje się odwodniona, człowiek wygląda na zmęczonego. Zmienia się kolor twarzy. Z powodu niedoboru wody w organizmie skóra staje się szara. Oczy są zaczerwienione, usta – blade i suche.

Alkoholik często ma problemy ze snem, co powoduje, że pod oczami powstają worki i sińce. Po długotrwałym piciu twarz może być podpuchnięta, a zmarszczki bardziej widoczne. Człowiek uzależniony od alkoholu zwykle wygląda starzej, niż w rzeczywistości, a jego twarz odzwierciedla ogólne samopoczucie oraz stan zdrowia.

Jeżeli zauważysz w swoim otoczeniu taką osobę – nie zwlekaj, zgłoś się po pomoc!

Alkoholizm – jak leczyć?

Alkoholizm to przewlekła choroba i jej leczenie wymaga świadomości oraz chęci osoby uzależnionej. Istnieje kilka sposobów na walkę z nałogiem.

Krok pierwszy – uświadomienie problemu oraz decyzja o leczeniu.

Krok drugi – detoks, czyli oczyszczenie organizmu z płynu etylowego. 

Krok trzeci – psychoterapia indywidualna, grupowa (AA) lub rodzinna.

Krok czwarty – farmakologiczne leczenie za pomocą wszycia Esperalu.

Wszywka alkoholowa Wrocław – Esperal

Wszywka alkoholowa jest farmakologiczną oraz awersyjną metodą leczenia alkoholizmu. Jej celem jest przymusowe utrzymanie abstynencji przez 12 miesięcy. Działa to przez zastraszenie pacjenta przed możliwymi skutkami ubocznymi po spożyciu alkoholu w trakcie leczenia Esperalem (Disulfiramem). Działanie leku Disulfiram polega na blokowaniu metabolizmu alkoholu w organizmie, co może spowodować szereg nieprzyjemnych odczuć po tym, jak pacjent spożyje dowolną ilość alkoholu. Skutki uboczne po wszywce pojawiają się nie zawsze – jest to zależne od organizmu osoby uzależnionej.

Leczenie alkoholizmu – Wrocław

Leczenie alkoholizmu – cena we Wrocławiu zależy od wybranej metody terapii alkoholowej. Leczenie w kompleksie jest najbardziej skuteczne. Wiąże się jednak z większym wydatkiem. Prywatna przychodnia   oferuje swoim pacjentom skorzystanie z jednej z najbardziej skutecznych metod leczenia alkoholizmu – wszywki Esperal. Oprócz najwyższej jakości leku pacjent może również liczyć na pełną dyskrecję, skuteczność leczenia oraz profesjonalną opiekę medyczną.