Plastyka powiek – czym jest, na czym polega i kiedy warto ją rozważyć?

To normalne, że każdemu z nas zależy na możliwie jak najbardziej atrakcyjnym wyglądzie, szczególnie w obrębie twarzy. Jest to w końcu nasza wizytówka. Czy plastyka powiek pomoże nam w osiągnięciu naszego celu? Na czym dokładnie polega ten zabieg, kiedy warto go rozważyć i co się z nim wiąże?

1. Plastyka powiek – czym jest?

2. Na czym polega plastyka powiek górnych?

3. Po co przeprowadza się plastykę powiek dolnych w znieczuleniu miejscowym?

4. Plastyka powiek górnych i dolnych – kiedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegu?

Plastyka powiek – czym jest?

Korygowanie naszego wyglądu przy pomocy medycyny estetycznej ma na celu nie tylko samej kwestii wizerunku, ale często również jest to sprawa naszej wygody i komfortu życia. Problemy takie, jak nadmiar tkanki tłuszczowej czy skóry w określonych miejscach mogą utrudniać nam codzienne funkcjonowanie, jak i po prostu może irytować. Jednym z zabiegów, które nie tylko pomagają nam lepiej poczuć się we własnej skórze, ale też mają wymiar praktyczny, jest plastyka powiek – zarówno górnej, jak i dolnej. Polega on najczęściej na usunięciu nadmiaru skóry, dzięki czemu zyskujemy młodszy wygląd i komfort życia.

Na czym polega plastyka powiek górnych?

Zabieg plastyki powiek górnych ma na celu ich podniesienie lub też usunięcie tzw. podwójnej powieki, czyli nadmiaru skóry który zasłania tęczówkę. Aby go wykonać, usuwa się nadmiar skóry oraz tkanki tłuszczowej znad oka, co pozwala przywrócić młody wygląd i ukształtować zarys oczu we właściwy sposób. W ten sposób redukujemy zwiotczenie skóry powiek, naciągamy je i sprawiamy, że są bardziej atrakcyjne. Zabiegowi może poddać się każdy, tak długo jak pozwoli na to konsultacja z lekarzem.

Po co przeprowadza się plastykę powiek dolnych w znieczuleniu miejscowym?

Plastyka powiek dolnych ma na celu przede wszystkim usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej spod oka. Dzięki temu możemy zmniejszyć tzw. worki pod oczami, co pozwala na uzyskanie bardziej świeżego, młodszego wyglądu. Podobnie, jak w przypadku zabiegu plastyki powiek górnych, procedura ta jest przeprowadzana w znieczuleniu, a często również pacjenci otrzymują dodatkowe leki, których celem jest jak największe zminimalizowanie bólu i poczucia bycia opuchniętym po przejściu zabiegu.

Zarówno plastykę powiek górnych, jak i dolnych przeprowadza wykwalifikowany lekarz specjalizujący się w zabiegach chirurgii plastycznej. Dlatego też powinniśmy poszukać dobrego specjalisty oraz stosować się do jego zaleceń  – dzięki temu nie będziemy mieć problemu z komplikacjami po zabiegu.

Plastyka powiek górnych i dolnych – kiedy warto rozważyć skorzystanie z zabiegu?

Jeżeli chcemy poddać się plastyce powiek, najpierw musimy przejść co najmniej jedną konsultację pod okiem doświadczonego lekarza. W jej czasie dowiemy się, jakie badania przed zabiegiem musimy wykonać, a także jak wiele specjalista będzie w stanie zrobić dla naszego wyglądu i komfortu. Pamiętajmy, aby stosować się do wszelkich wskazówek – ich celem jest w końcu umożliwienie nam przejścia procesu korekty w jak najłagodniejszy sposób.

Korekta powieki górnej i dolnej to często wybierany zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który umożliwia nam osiągnięcie młodszego, odświeżonego wyglądu i jednocześnie poprawia nasz komfort życia. Jeżeli chcemy się na niego zdecydować, zadbajmy o to, aby wybrać możliwie jak najlepszego specjalistę i dokładnie przygotować się wedle jego wskazówek. W ten sposób sam zabieg nie będzie dla nas skomplikowany, a wymarzony wygląd osiągniemy bardzo szybko.