Jaki ból jest najgorszy według Polaków?
Jak doskonale wiemy, ból jest uciążliwym, fizycznym zjawiskiem, który nie rzadko uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Każdy z nas doświadczył przynajmniej raz w życiu tej dolegliwości. I chociaż inne jest źródło bólu, jego natężenie i rodzaj oraz miejsce występowania, patrząc na nasze ciało, to zawsze kojarzy się z odczuciami negatywnymi.
Ból nie jest przez ludzi tolerowany, a Polacy niestety plasują się na jednym z ostatnich miejsc, patrząc na wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej i progi bólu, które są do wytrzymania i które przyczyniają się do wycieńczenia organizmu.
Więcej informacji na temat kliniki leczenia bólu znajdziesz na stronie:
Co ciekawe, niejedna klinika leczenia bólu oprócz przyjmowania pacjentów i doradzania im w zakresie możliwości walki z dolegliwościami bólowymi, zrealizowała również badania i publikuje statystyki, które dotyczą akceptacji bólu przez Polaków. Okazuje się, że najgorszy jest dla nas ból zęba, ucha oraz brzucha. Wymieniamy też ból porodowy, pooperacyjny, ból, jaki wiąże się z występowaniem kolki nerkowej oraz ból wywołany zaawansowanym stadium choroby onkologicznej.
Dolegliwości bólowe Polaków
Nie jesteśmy odporni na ból i to nawet taki o niewielkim natężeniu. Przychodnia leczenia bólu potwierdza, że przez specjalistów diagnozowani są zarówno pacjenci z poważnymi schorzeniami, jak i ci, którzy mogliby w pełni skutecznie poradzić sobie z bólem w warunkach naturalnych, ponieważ ten jest umiarkowany bądź pojawia się jedynie sporadycznie.
Jak można radzić sobie z bólem?
Ból dla Polaków jest tak przykrym doświadczeniem, ponieważ większość z nas nie potrafi z nim skutecznie walczyć. Najpopularniejsze są tabletki przeciwbólowe, które jednak działają jedynie czasowo i na ból o niewielkiej sile. Niewiele osób jest świadomych, jak skuteczne są naturalne metody uśmierzania dolegliwości bólowych – potwierdza to chociażby przychodnia terapii konopnej. Dla pacjentów sposobem na walkę z bólem może być nie tylko medyczna marihuana, ale również terapie uwzględniające muzykoterapię, aromaterapię, kąpiele terapeutyczne, masaże relaksacyjne, odpoczynek czy sen. Okazuje się, że łączenie tych metod jest w pełni dozwolone, a nawet zalecane, by jeszcze bardziej wpływać dobroczynnie na nasz organizm. Ważne jest, by metody niwelowania bólu były wdrażanie natychmiast to pojawieniu się dolegliwości. Dzięki temu nawet najgorszy ból stanie się tym łagodnym, który każdy chory może wytrzymać i funkcjonować w optymalnym komforcie.
Facebook Comments