Jak zakładać pieluchomajtki dla dorosłych

Osoby, u których nasila się problem inkontynencji moczowej, muszą w pewnym momencie zacząć korzystać z urologicznych produktów chłonnych. Najczęściej sięga się obecnie po uniwersalne pieluchomajtki dla dorosłych, które doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku użytkowników aktywnych, jak i u osób leżących. Skutecznie zabezpieczają w różnych sytuacjach, zapewniają higienę i komfort oraz łatwiej się je zakłada niż pampersy dla dorosłych.

Jak zakładać pieluchomajtki dla dorosłych? Techniki różnią się w zależności od tego, czy produkt wkłada się na stojąco, czy aplikuje się go na przykład osobie leżącej. W obu przypadkach jednak konstrukcja autorstwa firmy HARTMANN bazująca na elastycznym systemie mocowania i przylepco-rzepach wielokrotnego zapinania znacznie upraszcza sprawę.

Samodzielne zakładanie pieluchomajtek dla dorosłych

Pieluchomajtki zakłada się zamiast bielizny, a nie pod nią. Produkt oferowany przez firmę HARTMAN zaprojektowany jest w taki sposób, że wygląda pod ubraniem bardzo dyskretnie i nosi się go niemal tak samo wygodnie, jak zwykłe majtki. Jest miękki i przyjemny w dotyku dla skóry. Co bardzo istotne, mając go na sobie, można bez problemu korzystać z toalety. Elastyczność pieluchomajtek pozwala je wygodnie zsuwać i z powrotem naciągać lub po prostu – w razie potrzeby – odpiąć i zapiąć ponownie.

Jak zakładać sobie pieluchomajtki dla dorosłych?

To cztery proste czynności. Po wyjęciu produktu z opakowania, należy go aktywować, składając na pół wzdłuż wskaźnika wilgotności, a następnie:

  • złożyć pieluchomajtki wzdłuż (do środka) i włożyć je sobie między nogi,
  • następnie ustawić precyzyjnie, przesuwając do przodu lub do tyłu i lekko dociskając,
  • potem zapiąć przy pomocy dwóch przylepco-rzepów umieszczonych po bokach,
  • i na końcu dokładniej dopasować (naciągnąć lub poluźnić), aby produkt dobrze przylegał do ciała.

To wszystko. Jeśli jednak komuś rzecz wydaje się i tak nieco skomplikowana, można spróbować innego sposobu, do którego często sięgają początkujący użytkownicy tego typu produktów. Mianowicie zapinają oni pieluchomajtki luźno jeszcze przed założeniem, po czym wkładają je tak, jak się wkłada zwykłe majtki i dopiero dopasowują je, naciągając elastyczne boki i przepinając we właściwe miejsce przylepco-rzepy. Nie jest to profesjonalne podejście, ale dla wielu wystarczające, proste, wygodne i szybkie.

Jak długo można nosić takie pieluchomajtki?

Jest to oczywiście kwestia indywidualna, zależna przede wszystkim od stopnia nasilenia nietrzymania moczu u danej osoby. W przypadku pieluchomajtek dla dorosłych od marki HARTMANN (w każdej ich wersji – niezależnie od stopnia chłonności) specjalny wskaźnik wilgotności, w które wyposażony jest ten produkt, podpowiada użytkownikowi, kiedy należy zmienić pieluchomajtki na nowe.

Zakładanie pieluchomajtek dorosłej osobie leżącej

Jeszcze jakiś czas temu panowało przekonanie, że pieluchomajtki są lepszym wyborem w przypadku osób mobilnych cierpiących na inkontynencję, a użytkownikom leżącym proponowano przede wszystkim pampersy dla dorosłych (łatwiejsze w zakładaniu na leżąco). Dziś równie łatwo i do tego szybciej aplikuje się nowocześnie i ergonomicznie zaprojektowane pieluchomajtki dla dorosłych spod znaku HARTMANN.

Jak zakładać pieluchomajtki osobie leżącej?

Podobnie jak w poprzednim przypadku, nowy produkt należy aktywować, składając go na pół wzdłuż wskaźnika wilgotności, a potem przejść do wykonania kilku prostych czynności. Trzeba stanąć z boku łóżka i…

  • bliższą nogę osoby leżącej zgiąć w kolanie, po czym odwrócić tę osobę na bok, by widzieć jej plecy,
  • rozłożone na płasko pieluchomajtki umieszcza się na poziomie pośladków osoby leżącej,
  • następnie należy odwrócić osobę leżącą na plecy, aby jej pośladki leżały na produkcie,
  • teraz prostuje się nogi i wyciąga spomiędzy nich przednią część pieluchomajtek,
  • na końcu zapina się przylepco-rzepy, dobrze dopasowując produkt do ciała.

Pieluchomajtki HARTMANN są dla osoby leżącej oraz dla jej opiekuna komfortowym wyborem. Przyjemny, przewiewny materiał, z którego są wykonane, jest wyjątkowo przyjazny dla skóry. Nie podrażnia jej i pozwala na swobodną cyrkulację powietrza. Pieluchomajtki te szybko się zakłada i łatwo dopasowuje do ciała, co usprawnia pracę opiekuna – podobnie zresztą jak wskaźnik wilgotności.

Komu polecane są takie pieluchomajtki?

Produkt szczególnie zalecany jest niemobilnym seniorom oraz osobom obłożnie chorym, ze średnim lub ciężkim stopniem nietrzymania moczu. Śmiało można go stosować zarówno w dzień, jak i na noc. Dostępny jest na rynku w wersjach obejmujących sześć stopni chłonności i w pełnej rozmiarówce.