Esperal – poznaj jedną z najskuteczniejszych metod leczenia alkoholizmu

Alkoholizm jest problemem, który osiąga skalę światową. W różnych krajach na świecie, z tą chorobą zmagają się miliony ludzi. Jest to nie tylko problem natury zdrowotnej, ale także psychicznej. Częste i nadmierne spożywanie alkoholu, niejednokrotnie doprowadziło do rozbicia rodziny. Jest to powód wielu rodzinnych problemów i często też problemów w pracy. Z racji tego, że jest to substancja psychoaktywna, która dostępna jest tak naprawdę w większości sklepów, alkoholizm ma możliwość postępować wśród ludzi. W wielu krajach spożywanie alkoholu jest wpisane w obyczaje i kulturę, co czyni jego nadmierne spożywanie społecznie przyzwolonym.

Esperal – Jak wyleczyć osobę chorą na alkoholizm?

Na chorobę zwaną alkoholizmem wpływa wiele czynników, co sprawia, że jest to przypadek trudny do wyleczenia. Ponadto, zwykle osoby dotknięte alkoholizmem nie widzą tego, jak ta choroba stopniowo i powoli sprowadza ich życie na dno, nie widzą, jak się staczają. Tacy ludzie niechętnie chcą poddawać się różnego rodzaju terapiom. Jednak takie osoby łatwiej zachęcić do wykonania jednego, krótkiego zabiegu, którym jest wszycie esperalu pod skórę. Esperal to środek występujący zwykle w postaci małego implantu.

Esperal – jakie jest jego działanie?

Esperal zawiera w sobie disulfiram. Jest to substancja czynna, której działanie polega blokowaniu metabolizmu alkoholu etylowego w wątrobie, czego skutkiem są nieprzyjemne dolegliwości, które sprawiają, że na koniec terapii, osoba leczona nie będzie miała najmniejszej chęci, aby wyciągnąć rękę po napój alkoholowy. Niektórym osobom ta metoda może wydać się nieetyczna, jednak wszycie esperalu pod skórę, w bardzo wielu przypadkach doprowadziło do wyleczenia z alkoholizmu. Wchłonięcie implantu przez organizm trwa 8-12 miesięcy, co daje mnóstwo czasu na to, aby osoba dotknięta alkoholizmem mogła pozbyć się szkodliwego nawyku.

Esperal – jak to wygląda aplikacja?

Zabieg mający na celu umieszczenie esperalu pod skórą najczęściej zaczyna się od podania przez lekarza znieczulenia miejscowego. Zwykle implant jest umieszczany w pośladku, ale mogą to być także plecy i okolice łopatek. Następnie lekarz wykonuje nacięcie, gdzie umieszcza tabletkę. Cały zabieg może potrwać około pół godziny. Trzeba jednak pamiętać o tym, że organizm może nie przyjąć esperalu i potraktuje je jako ciało obce. Po zabiegu należy obserwować miejsce umieszczenia implantu, a w razie powstania niepożądanego efektu, np. w postaci zakażenia. W takim wypadku trzeba niezwłocznie poinformować o wszystkim lekarza.