Depilacja laserowa Białystok

Nadmiar owłosienia na skórze może przeszkadzać w życiu codziennym. Zbyt dużo włosów powoduje dyskomfort, wzmaga potliwość i nieprzyjemny zapach ciała. Co więcej, bujne owłosienie wygląda nieestetycznie i niehigienicznie – szczególnie, jeśli pojawia się w wielu różnych miejscach na ciele. Osoby, które posiadają nadmiar włosów na plecach, klatce piersiowej czy rękach, mogą zdecydować się na nowoczesny zabieg depilacji laserowej. Dzięki wyjątkowej charakterystyce światła laserowego możliwe jest osiągnięcie trwałych i zadowalających rezultatów. Wreszcie wybrany fragment ciała może być aksamitnie gładki bez bolesnej depilacji czy pojedynczego wyrywania włosów. Na czym polega ta metoda i co powinniśmy o niej wiedzieć? Czy do zabiegu trzeba się jakoś szczególnie przygotować?

Depilacja laserowa Białystok – zabiegi wykonywane w województwie podlaskim

Zabiegi laserowej depilacji możliwe są do zrealizowania niemalże w każdej miejscowości w Polsce. Nowoczesna technologia medycyny estetycznej stała się ogólnodostępna i może być wykorzystywana w niemalże każdym wyspecjalizowanym salonie kosmetycznym w Polsce. Usługi tego typu dostępne są również w województwie podlaskim, a w szczególności w Białymstoku Duża liczba mieszkańców sprawia, że depilacja laserowa Białystok jest popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się wiele kobiet i mężczyzn chcących pozbyć się zbędnego owłosienia. W tego typu placówkach wykonuje się także inne zabiegi zaliczające się do technik medycyny estetycznej. Nie ulega jednak wątpliwości, że usuwanie włosów z ciała jest jednym z najpopularniejszych zabiegów, na które decydują się mieszkańcy tego regionu. Jest to przede wszystkim spowodowane zbliżającym się latem, czyli czasem, kiedy każdy chce wyglądać dobrze, czuć się swobodnie i nie martwić się nieestetycznym wyglądem długich mieszków włosowych wyrastających z różnych fragmentów ciała. Choć chętnych jest całkiem sporo, to terminów wykonywania zabiegów nie brakuje. Jest to bowiem stosunkowo szybki i bezinwazyjny zabieg, po którym zauważalne są natychmiastowe, namacalne efekty.

Na czym polega zabieg laserowej depilacji włosów? 

Nasza skóra jest skomplikowaną tkanką, w której znajduje się wiele zróżnicowanych elementów i receptorów. Wśród nich możemy wyróżnić także chromatofory lub fotoakceptory, które mają możliwość pochłaniania energii. Stosując wiązkę laserową, skierowaną bezpośrednio na skórę człowieka, możemy zniszczyć pewną strukturę, na którą ukierunkowana została wiązka energii. Dzięki temu uszkodzeniu nie ulegają inne elementy podskórne, tkanka nie traci swoich właściwości, jędrności i wyglądu. Laser dociera do konkretnego receptora, w tym przypadku do tego, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie włosa. Jeśli zostaną zniszczone wszystkie komórki macierzyste właściwe dla wzrostu włosa, możemy mieć pewność, że owłosienie nigdy nie odrośnie. Do tego celu wymagane jest powtarzanie zabiegu depilacji laserowej kilkukrotnie. W najlepszym przypadku stałe efekty gładkiej skóry można osiągnąć po ok. 3 zabiegach, w skrajnych przypadkach potrzeba na to nawet 8 sesji. Włos, który zostanie usunięty przechodzi przez różne stadia rozwoju. Początkowo jest w fazie wzrostu – trwa to od 4 do 8 tygodni, w zależności od fragmentu skóry. W każdym momencie życia, ponad 2/3 włosów człowieka znajduje się właśnie w tej fazie. Kolejną fazą rozwoju jest etap przejściowy, a ostatnią – etap telogenowy. Stąd też zabieg laserowy musi być dostosowany do faz rozwoju włosa. Nie jest możliwe usunięcie całego owłosienia, ponieważ niektóre włosy są „zbyt młode” inne zaś kończą swój cykl wzrostu i samoistnie wypada. Stąd też zabiegi medycyny estetycznej obejmującej laserową depilację owłosienia, powinny być przeprowadzane w kilkutygodniowych przerwach. Tutaj duże znaczenie ma także fragment ciała – na twarzy można zabieg wykonywać z większą częstotliwością, a w przypadku nóg czy pleców – nawet do kilkunastu tygodni.

Dla kogo zabieg usuwania owłosienia jest nieodpowiedni? Depilacja laserowa Białystok i jej grupa docelowa

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, tak również i depilacja laserowa może być wykonana w konkretnych przypadkach. Istnieją okoliczności, które dyskwalifikują chętnego do przeprowadzenia zabiegu laserowego usuwania owłosienia. Na szczęście przeciwwskazań nie jest dużo – jednakże dobrze wiedzieć, że część z nich istnieje. Najczęstszymi przeciwwskazaniami są:

  • Posiadanie znacznej opalenizny, która w dużym stopniu obniża skuteczność wykonania zabiegu depilacji laserowej. Zbyt duża zawartość melaniny może powodować ryzyko uszkodzenia skóry, gdyż stanowi ona „konkurencję” dla melaniny zawartej we włosie.
  • Bycie w ciąży. Kobiety będące w ciąży nie powinny wykonywać zabiegu depilacji skóry metodą laserową.
  • Ciężkie choroby, nowotwory, również te niedawno przebyte. Jeśli zostały one jakiś czas temu wyleczone, zabieg depilacji laserowej może być przeprowadzony, po ówczesnym skontaktowaniu się z lekarzem.
  • Posiadanie bardzo jasnej karnacji z jasnym owłosieniem. Zabieg nie jest odpowiedni dla osób z bardzo jasnymi i siwymi włosami – jest on w takiej sytuacji nieskuteczny.
  • Przyjmowanie leków, których skutkami ubocznymi mogą być niepożądane reakcje skórne. Chodzi m.in. o niektóre antybiotyki, leki nasercowe czy leki antydepresyjne.
  • Choroby o charakterze infekcji, grzybica, problemy skórne.

Warto mieć na uwadze, że zabieg depilacji laserowej jest nieodwracalny – w skuteczny sposób usuwane zostają włosy, w związku z czym należy dobrze przemyśleć zasadność całego przedsięwzięcia. Owłosienie, które będzie odrastać będzie znacznie słabsze, wiotkie i cieńsze, zatem nie będzie posiadać tej samej struktury, co przed zabiegiem depilacji laserowej. Ze względu na ten fakt zabieg polecany jest przede wszystkim osobom zdecydowanym, pełnoletnim i świadomym. Choć depilacja laserowa nie jest wyjątkowo bolesna, to momentami może być nieprzyjemna – szczególnie jeśli depilowane są wrażliwe fragmenty ciała, takie jak zgięcia łokci, pachy czy szyja. W związku z tym zabieg nie jest polecany osobom bardzo wrażliwym na ból, ponieważ technika depilacyjna wykonywana jest przy użyciu jedynie miejscowych środków znieczulających.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji zbędnego owłosienia? O czym warto pamiętać w pierwszej kolejności?

Przygotowania do zabiegu depilacji laserowej warto zacząć na miesiąc przed planowanym jego przeprowadzeniem. Na początku warto skonsultować się z osobą, która będzie wykonywać nam zabieg – poznamy w szczególności wszystkie wytyczne i aspekty, dzięki którym dobrze przygotujemy się do zabiegu. Podstawową kwestią jest rezygnacja z intensywnej ekspozycji na światło słoneczne. Nasza skóra nie powinna być zbytnio opalona, dlatego konieczne będzie zrezygnowanie z usług solarium i zażywania kąpieli słonecznych. Kilka tygodni przed zabiegiem powinniśmy odstawić wszelkie leki, które mogą powodować reakcje fotoalergiczne. Nie powinno się również stosować leków i kosmetyków zawierających retinoidy. Miesiąc przed zabiegiem nie powinno się również wykonywać ręcznej depilacji plastrami czy elektrycznym depilatorem. Możliwe jest jedynie golenie ich za pomocą jednorazowej maszynki. Warto zrobić również audyt co do jakości wykonywanych usług w danej miejscowości. Depilacja laserowa Białystok nie powinna budzić zastrzeżeń, o ile urządzenia wykorzystywane w gabinecie kosmetycznym są nowoczesne i bezpieczne. Warto sprawdzić opinie i skonsultować się bezpośrednio z obsługą zakładu, aby poznać szczegóły działalności firmy.

Już po zabiegu. Na co trzeba uważać?

Depilacja laserowa może powodować podrażnienia i delikatny obrzęk w miejscu usuwania włosów. Po kilku dniach sytuacja wraca do normy, jednakże w tym czasie warto wstrzymać się od gorących kąpieli, korzystania z sauny i ekspozycji na światło słoneczne. Opalanie w solarium jest również zabronione, podobnie jak stosowanie kosmetyków posiadających drażniące substancje składowe. Warto delikatnie nawilżać skórę, nie zaś ją depilować czy złuszczać. Jeśli możemy, zrezygnujmy również z intensywnego wysiłku, pocenia się, biegania, korzystania z basenów. Kilka dni odpoczynku sprawi, że skóra bardzo szybko wróci do stanu poprzedniego. W zależności od indywidualnych predyspozycji okres regeneracji skóry będzie się różnił. Najczęściej trwa on jednak około 2-3 dni.

To, co zyskujemy po przeprowadzonym zabiegu. Efekty mogą być oszałamiające

Najbardziej optymistyczne założenia przewidują, że po przeprowadzonym zabiegu wypada ok. 80-90% niepożądanych włosów. Dotyczy to jednak osób, które posiadają bardzo jasną karnację i wyjątkowo ciemne włosy. W innym przypadku wartość procentowa będzie nieco niższa. Po kilku tygodniach od zabiegu włosy zaczynają odrastać, są jednak bardzo słabe i cienkie. Rosną także rzadziej i zostają usunięte przy okazji kolejnego zabiegu. Kilku razowe powtarzanie depilacji laserowej jest ważne, ponieważ nie wszystkie włosy były w odpowiedniej fazie rozwoju – część z nich dopiero wyrasta, zatem nie zostały objęte działaniem lasera. Nie należy przerywać terapii laserowej, ponieważ największa skuteczność będzie osiągnięta po kilku sesjach.

Opinie zadowolonych osób

  • „Bujne owłosienie na plecach było od wielu lat moją zmorą. Plastry depilujące na niewiele się zdawały. Włosy odrastały bardzo szybko, ponadto często wrastały w skórę, co sprawiało mi ból. Skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej było dla mnie strzałem w dziesiątkę. Po czterech sesjach jestem bardzo zadowolony i nie wstydzę się już paradować bez koszulki.”Adam
  • „Bolesna depilacja nóg plastrami była dla mnie bardzo niewygodna. Wreszcie zdecydowałam się, za namową koleżanki, na zabieg w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Co prawda musiałam zrezygnować na kilka tygodni z opalania w solarium, ale było warto. Dziś już nie mam problemów z bolesnym wyrywaniem włosków łydek i ud.” – Kasia
  • „Jestem po trzecim zabiegu depilacji klatki piersiowej. Włosów jest znacznie mniej, zawsze miałem ogromny gąszcz. Jeszcze dwa lub trzy zabiegi i pozbędę się ich całkowicie. Czuję się z tym bardzo dobrze!” Karol