Czy zabieg termolezji jest bolesny?

Niekiedy w życiu każdego z nas dzieją się rzeczy, które mają bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Mowa o różnego rodzaju wypadkach czy schorzeniach, które mogą nieść za sobą przewlekłe i odczuwalne dolegliwości. Jaki zabieg je uśmierzy?

Czym jest termolezja?

Metoda ta znana jest także jako termoablazja. Polega na niefarmakologicznym leczeniu bólu, który występuje głównie w dolnej części kręgosłupa. Zabieg polega na zastosowaniu prądu zmiennego o określonych częstotliwościach. W efekcie w rejonie odpowiedniego nerwu powinna zwiększyć się temperatura, co sprawi, że długotrwały ból zostanie zablokowany. Efekt ten u większości pacjentów utrzymuje się od roku do dwóch lat.

Zabieg jest małoinwazyjny, a jego głównym zadaniem jest pełna kontrola uszkodzenia nerwów czuciowych. Komórki nerwowe wypełnione są roztworem elektrolitów, a wykorzystanie prądu zmiennego wywołuje gwałtowne ruchy jonów w ich otoczeniu. Wskutek tego, części włókien ulegają niewielkiemu uszkodzeniu. Zadbaj o swoje zdrowie. Chwilówka bez bi pozwoli Ci na opłatę różnego rodzaju zabiegów, takich jak termolezja.

Jak przygotować się do zabiegu termolezji?

Szukając gabinetu, w którym możliwe jest wykonanie termolezji, należy kierować się kwalifikacjami lekarzy. Zabieg jest całkowicie bezpieczny, jednak by przebiegł prawidłowo i przyniósł oczekiwane skutki, należy się do niego odpowiednio przygotować.

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest szczery wywiad lekarski, w którym zawarte będą wszystkie nasze dolegliwości i choroby, a także informacje dotyczące przyjmowanych leków, nawet preparatów ziołowych czy dostępnych bez recepty. Być może będzie to wiązało się z koniecznością odstawienia jakiegokolwiek leku, zgodnie z zaleceniem lekarza. Ponadto należy poinformować lekarza o uczuleniach i alergiach na leki, lateks lub środki odkażające. Kobiety ciężarne powinny niezwłocznie poinformować lekarza o ewentualnej ciąży.

W dniu zabiegu termolezji, 6 godzin przed nim nie należy nic jeść. Dopuszczana jest jedynie woda niegazowana, jednak w ciągu 2 godzin przed zabiegiem, należy powstrzymać się także od spożywania płynów. Ból kręgosłupa jest nie do zniesienia? Pomyśl o zabiegu, jakim jest termolezja. Opłacisz go dzięki rozwiązaniu, jakim jest chwilówka bez bik.

Czy termolezja boli?

Najczęściej zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w miejscu wkłucia igły z elektrodą. Ponadto często dodatkowo stosuje się środek uspokajający. Początek zabiegu polega na znalezieniu odpowiedniego korytarza nerwowego, przy czym pomocna jest fluoroskopia. Film w czasie rzeczywistym pokazuje lekarzowi położenie igły. Umiejscowienie igły wywołuje uczucie mrowienia lub skurcz mięśni w obszarze unerwianym. Wytworzenie wysokiej temperatury w okolicy elektrody może wiązać się z nieprzyjemnym uczuciem. Zastosowanie znieczulenia sprawia, że zabieg mimo, iż nie należy do najprzyjemniejszych, nie jest bardzo bolesny. Po zakończeniu termolezji igła jest usuwana, dzięki czemu pacjent może wrócić do domu i życia codziennego.