Biorezonans magnetyczny – co to jest i kiedy warto z niego skorzystać.

Biorezonans magnetyczny

Dzisiejsza medycyna rozwija się w oszałamiającym tempie, podobnie jak medycyna niekonwencjonalna, wykorzystująca alternatywne metody diagnostyki i leczenia chorób. Jedną z nich jest biorezonans magnetyczny, najczęściej wykorzystywany do diagnostyki alergii, pasożytów, grzybów, bakterii, a także w terapii chorób autoimmunologicznych oraz terapii uzależnień. Biorezonans magnetyczny wykorzystuje zmienne pole elektromagnetyczne i nazywany jest nowoczesną formą elektroakupunktury. Na ten moment brak jest badań naukowych potwierdzających jego skuteczność, przez co wielu twierdzi, że wywołuje on jedynie efekt placebo. Mimo to z biegiem lat zdobywa coraz to nowych zwolenników i staje się coraz łatwiej dostępny.

Jak działa biorezonans magnetyczny?

Biorezonans magnetyczny został opracowany pod koniec lat 70-tych XX wieku przez parę niemieckich naukowców i otrzymał nazwę metody BORA. Polega ona na wykorzystaniu elektromagnetycznych wibracji w celu diagnostyki i leczenia różnego rodzaju chorób. Jej podstawę stanowi teoria mówiąca, że każdy patogen wykazuje inną , charakterystyczną dla siebie częstotliwość pola elektromagnetycznego. W związku z tym biorezonans magnetyczny najpierw w wykrywa je, a potem wprowadza w drgania, doprowadzając do wyciszenia patologicznych sygnałów i rozpadu samego patogenu. Ponadto biorezonans dodatkowo wzmacnia naturalną energię organizmu oraz wyrównuje poziom fal mózgowych, poprawiając ogólne samopoczucie chorego.

Przebieg badania biorezonansem

Badanie przy użyciu biorezonansu magnetycznego wykonuje się w pozycji siedzącej. Niezbędna jest w tym celu specjalna aparatura, która emituje prąd o niskim natężeniu i różnych częstotliwościach. Pacjent trzyma w rękach dwie metalowe elektrody, którymi przepuszczany jest do wnętrza organizmu prąd. Uznaje się, że drgania własne pacjenta to suma wszystkich jego drgań elektromagnetycznych, zarówno patologicznych jak i fizjologicznych. Drgania te są wychwytywane zarówno z powierzchni skóry, tkanek, narządów jak i poszczególnych patogenów i przesyłane z powrotem do urządzenia. Badanie jest dość czasochłonne, gdyż w zależności od ilości trapiących nas schorzeń może trwać nawet do dwóch godzin. Co ważne, jest ono całkowicie bezbolesne, choć zdarza się że w trakcie pacjenci mogą odczuwać nieprzyjemne mrowienie i rozdrażnienie. Biorezonans magnetyczny pozwala nam uzyskać informacje nie tylko na temat obecności w organizmie ewentualnych pasożytów, bakterii oraz wirusów, ale dodatkowo również o stanie poszczególnych narządów, zaburzeniach hormonalnych lub niedoborach witamin i minerałów.

Jak wygląda terapia?

Terapia biorezonansem magnetycznym, podobnie jak diagnostyka polega na przepuszczaniu przez organizm chorego określonych sekwencji prądu o zmiennej częstotliwości. Schematy terapeutyczne są opracowywane dla konkretnych schorzeń i patogenów przez specjalne grupy ekspertów. Drgania patologiczne, wywołane przez wirusy, pasożyty, toksyny, bakterie czy też alergeny są przez biorezonans magnetyczny przechwytywane i wyciszane, a pozostała po nich energia przetwarzana jest na drgania fizjologiczne przekazywane z powrotem do organizmu pacjenta. W ten sposób ciało pacjenta uczy się emitowania jedynie prawidłowych drgań elektromagnetycznych, co prowadzi do całkowitego wyleczenia.  W celu wzmocnienia efektów uzyskiwanych przy użyciu biorezonansu konieczne jest dodatkowo spożywanie dużej ilości płynów (pozwala to na usuwanie z organizmu toksyn powstałych po rozpadzie patogenów), a także stosowanie specjalnych mieszanek ziołowych oraz suplementów diety.

Biorezonans magnetyczny – ograniczenia

Jako nieinwazyjna metoda, biorezonans  magnetyczny nie ma praktycznie przeciwskazań do stosowania, jednak nie powinien być stosowany u ciężarnych, osób posiadających wszczepiony rozrusznik serca czy też cierpiących na chorobę nowotworową.  Minusem jest także stosunkowo wysoka cena terapii, gdyż składa się ona w zależności od problemu z kilku a nawet kilkunastu sesji, gdzie koszt jednej z nich mieści się w granicach 50-100 złotych.